Skocz do zawartości
Forum

Jak zmienić termin okresu?


Gość irneth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam sie czy sa jakies sposoby na opoznienie lub przyspieszenie okresu, powodem jest wyjazd nad morze w trakcie ktorego idealnie bede miala okres a raczej ciezko cieszyc sie wakacjami w takim stani. Uzywam plastrow antykoncepcyjnych Evra od mniejwiecej 1,5 roku

Odnośnik do komentarza
Gość ewelina0

ja z tym samym problemem.. Miałam okres 29 czerw i wzięłam tabletkę pierwszego dnia, i drugiego, jednak bardzo żle się poczułam i odstawiłam. Okres mi się skonczył 5dni temu, i teraz zaczyna mnie brzuch pobolewać i lekko plamie.. Czy dostanę znowu okres? Za tydz wyjeżdzam na wakacje za granicę i nie chciałabym mieć tam okres i czuć się tragicznie (w takie upały).. Czy ktoś mnie pocieszy i powie, że to minie? ;) Jutro chyba wybiore się do ginekologa ale wiem jak zareaguje na to co zrobiłam bez jego porady..

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Wystarczy, że nie zrobi sobie Pani 7 dniowej przerwy, tylko przyklei kolejny plaster, wówczas krwawienie nie powinno się pojawić. Niestety mogą pojawić się plamienia w trakcie cyklu i bóle brzucha(ale oczywiście nie muszą). Większość ginekologów nie widzi przeciwwskazań aby 1-2 razy w roku zrobić takie przesunięcie okresu, częstsze jednak "manipulacje" przy okresie, mogę źle wpłynąć na Pani zdrowie. Każdą zmianę w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych, powinna Pani konsultować ze swoim lekarzem ginekologiem. Przed kolejnym urlopem, proszę o tym pamiętać;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...