Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc mężowi w okazywaniu uczuć?


Gość 21malina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 21malina

Maż wspomnial ze udal sie do psychologa i ten sie zdziwil iz ma problem z okazywaniem uczuc ze je ukrywa nie wiadomo czemu. Jak mozna mu pomoc na nowo okazywac je? Moze to byc spowodowane strachem przed czyms?

Odnośnik do komentarza
Gość 21malina

Jego ojciec zmarl jak mial 7- lat. Był alkoholikiem i bil mame. Jego mama mowila mi ze zbytnio nie okazywala mu i jego braciom uczuc nie przytulala ich, nie mowila ze kocha itp. Boli mnie to tym bardziej ze nasze malzenstwo wisi na wlosku.

Odnośnik do komentarza

no to skoro ona mu nie pokazała jak się okazuje uczucia to on nie bardzo wie jak to robić. Jest tak jakby taką kaleką emocjonalną. musisz mu pokazać jak ma to robić. Pokarz mu że to nie boli, że nie oznacza słabości, że jest to pozytywne.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Napisałaś, że Twój mąż ukrywa uczucia. Być może jest to spowodowane trudnym dzieciństwem. Zgromadził w przeszłości zbyt dużo negatywnych emocji, wyparł je i mocno "zakopał". Dlatego teraz trudno mu jest je na nowo okazywać. Może boi się, że jak zacznie to wszystkie uczucia powrócą i nie poradzi sobie z nimi. Druga sprawa to brak wzorców w dzieciństwie - Twój mąż nie nauczył się okazywania uczuć. Tak jak napisała Złośliwa - Ty musisz go tego nauczyć. Bądź czuła i cierpliwa, nie zmuszaj go do okazywania uczuć, daj mu czas na oswojenie się z tym.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...