Skocz do zawartości
Forum

Czy po każdym wytrysku krążek należy zmieniać ?


Gość merolka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość merolka

Witam ! Niepokoję się tym, że skuteczność krążków dopochwowych jest zbyt niska, aby uchronić mnie przed niechcianą ciążą. Czy mam się czegoś obawiać ? Czy po każdym stosunku należy zmieniać krążek ?

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie:)

Pierścienie antykoncepcyjne za pierwszym razem umieszcza się w pierwszym dniu cyklu (tj. pierwszym dniu krwawienia menstruacyjnego) i trzyma się go przez 3 tygodnie. Następnie pierścień usuwa się na 7 dni (na tzw. krwawienie z odstawienia). Później zakłada się kolejny na 3 tygodnie i znów się robi 7 dni przerwy i tak w kółko. Podczas tego 3 tygodniowego okresu, najlepiej, żeby pierścień był cały czas umieszczony w Twoich drogach rodnych. W niektórych przypadkach dopuszcza się jego wyciągnięcie (np. podczas badania ginekologicznego) ale na okres nie dłuższy niż 3 godziny, ponieważ jego działanie może zostać zniesione.
Nie wiem w sumie o co Ci chodzi dokładnie. Bo jeżeli mówisz o kapturku, to jest on formą prezerwatywy kobiecej i rzeczywiście nie jest on bardzo skuteczny, trzeba go zmieniać po każdym stosunku tak jak prezerwatywę.
Pamiętaj, że kapturek nie chroni Cię przez chorobami wenerycznymi i zakażeniem HIV.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Są to dwie różne formy antykoncepcji:
1) Pierścień (krążek dopochwowy)- terapia hormonalna miejscowa. (np. Nuvaring). Taki pierścień stosuje się jak napisałem wyżej.
2) Kapturek dopochwowy(zakładany na szyjkę)- jest prezerwatywą dla kobiety, którą należy tak samo jak prezerwatywę męską, najlepiej zmieniać po każdym stosunku.
Można go trzymać do 30 godzin.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...