Skocz do zawartości
Forum

Wada serca a śmierć dziecka


Gość ag...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ag...ka

Dzien dobry.Mieszkam w Norwegii w lutym urodzilam bliznieta jeden z nich zmarl po czterech dniach.Poniewaz mial wade serca.Moje pytanie jest takie czy na badaniu usg powinni wykryc wade serca.U mojego synka byla to dosc spora dziura miedzy komorami do tego waska aorta odprowadzajaca krew z komory do ciala i walw tylko nie wiem co dokldnie bylo z walwem ale z tego co pamietam tez zbyt waski.Urodzialm w 30 tygodniu nikt nie zuwazyl nic na usg caly czas mi mowiono ze wszystko jest w porzadku zaczelam tez krwawic i odeslali mnie do domu. 5 dni przed porodem dostalam takze leki na wstrzyamnie porodu ,ale nie pomogly ,gdyz wody u blizniaka ktory zmarl odeszly.Kiedy sie urodzil wszyscy mowili ze jest wszystko w porzadku, po dwoch dniach okazalo sie, ze jjest cos nie tak i polecielismy do OSLO ,poniewaz stan byl niestabilny. Maly umarl ,ale zanim dolecialam do Oslo lekarz ,ktory z nami lecial zapytal czy jestem przygotowana na to co sie stanie ale ja nie bylam.Od tamtej pory nurtuje mnie to pytanie powinni to zauwazyc czy nie.Dziekuje za odpowiedz AGNIESZKA .

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Niestety nie zawsze udaje się taką wadę wychwycić w trakcie ciąży. Pani była dodatkowo w ciąży bliźniaczej, co jest na pewno trudniejszym zadaniem. Wiele zależy również od jakości sprzętu oraz doświadczenia badającego. Natomiast po urodzeniu myślę, że podczas osłuchiwania, wada powinna zostać wysłuchana. Choć nie zawsze jest to takie proste i oczywiste. Nie chce nikogo bronić ani oskarżać.
Trzymam kciuki za zdrowie drugiego bliźniaka. Mogę tylko Pani współczuć a jednocześnie cieszyć się, że drugie dziecko jest zdrowe.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...