Skocz do zawartości
Forum

Kobiety ciężarne do wynajęcia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ostatnio łaziłam sobie po necie i przez przypadek sie natknelam na ogloszenie, ze kobieta oferuje tak jak by siebie do wynajecia tzn, ze urodzi dziecko rodzinie, nie mogacej miec dzieci w zamian za odpowiednie wynagrodzenie. Troche mnie to zdziwilo, ale kolezanka mi powiedziala, ze teraz to robi sie coraz bardziej popularne i ze nawet w wiadomosciac o tym niedawno mowili. Co sadzicie o takich "matkach" one sie chyba nazywaja surogatki. Ja na przyklad nie wiem czy oddalabym dziecko ktore wynosiłam przez 9 miesiecy i urodziłam obcym ludziom... A wy jak myslicie czy taka usluga jest czyms normalnym czy raczej nie bardzo?...

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Tak, taka kobieta nazywana jest surogatką. Jest to kobieta, która często komercyjnie, przyjmuje do swojej macicy, zapłodnioną in vitro komórkę jajową innej kobiety.
Ten proceder, choć kontrowersyjny, jest legalny! Są agencje pośredniczące, pomiędzy surogatką a parą, która chce mieć dziecko. Dodatkowo, aby wynająć matkę zastępczą nie potrzeba nawet pomocy takiej agencji. Agencja jednak choć droższa, częściej zapewnia zdrowie swojej "surogatki", a także pilnuje aby obie strony dotrzymały swoich zobowiązań. Niektóre, kobiety ogłaszające się w internecie, mogą być zwykłymi oszustkami, także radziłbym na to uważać. Także mogą chorować na inne poważne choroby, które mogłyby zaszkodzić przyszłemu dziecku (np. zakażone HIV itd.).
Oczywiście istnieją także inne formy pomocy, w przypadku niepłodności, są np. dawcy nasienia, czy dawczynie komórki jajowej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość ramoneska

Tak, NIcole Kidman chyba tez, zreszta jak maja kase, to moga sobie pozwolic na wynajecie takiej surogatnej matki, bo to sporo kosztuje. Ja sobiscie tego nie przyjmuje, ale..jesli ma tom uszczesliwic bezdzietan rodzine , to czemu nie? inne pytanie, jak sie potem czuje taka matka, ktora urodzila dziecko i dostala wyplate..

Odnośnik do komentarza

ja też bym tego nie zrobiła, bo bym nie potrafiła oddać potem dziecka, które nosiłam pod sercem. W końcu kobieta przywiązuje się do swojego "okruszka". Nawet gdyby mi chcieli zapłacić, to bym tego nie zrobiła. Jednak mogę zrozumieć w ostateczności, że niektóre kobiety robią to z powodów bardzo trudnej sytuacji finansowej, szczególnie jak mają już dzieci.

Odnośnik do komentarza

jest to jakaś szansa dla tych co dzieci mieć nie moga. Ale własnie mnie zastanawia co taka kobieta czuje, jak potem żyje ze świadomościa oddania dziecka.... Rozumiem, jak ma powazne problemy finnsowe ale jesli jest to robione z czystej chęci zysku, ot tak jako dorobienie kasy np na smaochód to jest to patologia

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Podziwiam takie kobiety... Z jednej strony to brzmi okropnie ze kobieta zachodzi w ciaze na zmowienie, zeby zarobic, ale z drugiej strony te kobiety pomagaja rodzinom ktore bardzo chca miec dzieci ale nie moga. Tak jakby daja szczescie tym rodzinom, ale ciekawe czy same sa szczesliwe, znajhac ze gdzies jest dziecko ktore ona wynosila i urodzila... Nie moge jakos cos konkretnego powiedziec na ten temat

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...