Skocz do zawartości
Forum

Czym zastąpić prezerwatywę?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od października zabezpieczamy się z dziewczyną tabletkami które przyjęły się dobrze i do tego gumkami. Kilka razy próbowaliśmy bez gumki, ale potem chodziłem struty i przejmowałem się że tabletki mogły nie zadziałać. W zasadzie to byłem tak zestresowany jak chyba wcześniej nie bywałem. Ona mówi że z gumką jest jej niewygodnie, ale ja dla komfortu potrzebuję jakiejś metody mechanicznej. Gumka odpada, na kapturek ona się nie zgadza, więc nie wiem co innego mogę wymyślić. Może wy mi coś doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Gość Darja to ja

ja od 4 lat stosuje tylko pigulki, jesli dziewczyna bierze regularnie codziennie nie wymiotuje w ciagu 4 godz od zazycia ani nic to nie moga nie zadzialac. Oprocz gumki nie ma nic innego. najwyzej globulki ale pienia sie i ich skutecznosc jest naprawde niewielka czyi na to samo wyjdzie co by ich nie brac. Spokojnie zaufaj tabletkom.

Odnośnik do komentarza

Darja ma rację,sama biorę yasmin i jestem zadowolona.
Jeśli twoja dziewczyna nie ma problemów żołądkowych,bierze je regularnie i nie pomija żadnej tabletki,to nie masz po co truć sobie głowy i dodatkowo się stresować.Globulki są rzeczywiście raczej kiepską formą zabezpieczenia.Jeśli się je stosuje,to razem z nimi należy się dodatkowo zabezpieczać czyli np.prezerwatywa.Są jeszcze żele plemnikobójcze,ale to jest to samo jak w przypadku globulek.Najpopularniejsze są tabletki,wkładki,spirale,plastry,zastrzyki antykoncepcyjne.Jednak wkładki czy spirale są raczej przeznaczone dla kobiet,które rodziły już bądź dla tych zbliżających się do menopauzy.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

no nie dziwie ci się mnie też paraliżuje strach że musiał bym bulić alimenty za zrobione dziecko w dzisiejszych czasach zarabia sie tak mało że ledwo starcza na życie dla 1 osoby a co dopiero dla 2 lub 3 ... BTW czasem zdarzało się zamiast ''gumki ''używać woreczka śniadaniowego... w sytuacjach ekstremalnych

Odnośnik do komentarza

No faktycznie przerażające, że musiałbyś bulić alimenty, na Twoje własne dziecko... Ja w ogóle nie rozumiem, seks jest przyjemny ale wypadałoby brać pod uwagę możliwość, że dziewczyna będzie w ciąży. Jeśli taki struty chodzisz, to może przestań uprawiać seks?
Tabletki brane regularnie są skuteczne prawie 100% (PRAWIE!!), można też chodzić na kontrolne usg. No i należy przeczytać ulotkę lub porozmawiać z ginekologiem co może ewentualnie obniżyć ich skuteczność.

Odnośnik do komentarza

zgadzam się z przedmówcami- skoro się tak bardzo boisz, to znaczy że nie dojrzałeś do seksu, a już na pewno nie z tą dziewczyną. Nie wiem po co robisz jej krzywdę tabletkami skoro i tak wymuszasz prezerwatywy. Niestety seks jest związany głównie z odpowiedzialnością za TRZY osoby, siebie, drugiej połowy i dziecka które może się pojawić bo nigdy nie będziesz miał 100 procent pewności. Jeśli nie potrafisz wziąć odpowiedzialności za kobietę i to dziecko (a nie potrafisz, co widać po podejściu do sprawy), to po co ten seks?

Odnośnik do komentarza
Gość tequilla

No, chyba nie dijrzałeś jeszccze na seks skoro boisz się go uprawiać, jak kobieta używa tabletejk to nic się nie stanie, tabletki są najlepd\szym sposobem na zabezpieczenie. musisz najpierw dowiedzuieć się wszystko o antykoncepcji a potem uprawiać seks!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...