Skocz do zawartości
Forum

Guzek na piersi u nastolatki


Gość we...er

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem i strasznie wstydze sie powiedziec o tym mamie a wiec mam 13(prawie14 lat) i dzis zaobserwowałam ze w prawej piersi (w srodku jakby pod sutkiem)jakby mam guzka czy cos strasznie sie boje bo nigdy czegos takiego nie miałm i mnie nigdy tak nie bolały
bardzo sie boje bo nie wiem co to jest mysle ze to nie rak ale nie wiem
aha i mam jeszcze jedno pytanie bo moj okres jest taki glutowaty i nie wiem czemu czy moj organizm zle pracuje?

Odnośnik do komentarza

koniecznie musisz powiedziec o tym mamie i pójść do ginekologa wykonac usg piersi i sutka bo ten guzek w peirsi moze byc niegrozny a moze byc grozny mozliwe ze trzeba bedzie go nawet wycinac. A im dluzej bedziesz zwlekala tym bardziej on moze rosnac dlatego koniecznie powiedz o tym mamie i idzcie do ginekologa on Cie zbada i powie co to za guzek jak sie go pozbyc moze dzieki temu i okres bedzie jak dawniej.

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Może cię to pocieszy, ale takie zmiany u nastolatki w okolicach sutka, to przeważnie niegroźne zmiany w postaci torbielików itp. Oczywiście pownnaś zgłosić się do lekarza i on zadecyduje co z tym zrobić, ale nie martw się na zapas, bo nie warto :) sama niedawno byłam już w panice, że jestem chora, a okazało się, że nic mi nie jest i niepotrzebnie tak panikowałam. Po prostu powiedz mamie i idźcie razem do lekarza

Odnośnik do komentarza

Raczej to nic powaznego bo two organizm jeszcze dorasta i czasami takie dziwne rzeczy sie dzieja z nim, ale musisz powiedziec o tym mamie i pojsc razem do lekarza, ale nie boj sie i sie nie stydz bo to jest rzecz normalna, mama tez jest kobieta i pewnie tez miala podobne problemy

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie:)

Bardzo cieszę się, że mając 13 lat, jesteś już na tyle świadoma i badasz swoje piersi. Myślę, że nie powinnaś zwlekać, tylko jak najszybciej poinformować mamę o tym guzku. W której części piersi jest on zlokalizowany??
Guzek nie musi być związany z najgorszym tj. rakiem. Ale bez badania specjalisty i dodatkowej diagnostyki w postaci np. USG piersi, ciężko mi powiedzieć czy jest to torbiel, powiększony węzeł czy coś zupełnie innego.
Także zrób to dla mnie i porozmawiaj dzisiaj ze swoją mamą. Powiedz jej o swoim problemie, na pewno zrozumie:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...