Skocz do zawartości
Forum

Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych


Gość pelagia18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pelagia18

Witam od 2 lat biore tabletki antykoncepcyjne Microgynon i mam kilka pytań:
1. czy przerwe między opakowaniami mozna skracać ( w ulotce jest że jeśli chce sie przesunąć dzień wystąpienia krawienia to można)
2. czy nie wpływa to na działanie antykoncepcji??
3.kilka misięcy temu wykupując recepte dostałam microgynon z imoprtu rózni sie on tylko wyglądem opakowania, przeczytaólam jego ulotke, i w punkcie przechgowywanie jest podane:brak szczególnych środków ostrożności dotyczących przechowywania,w polskiej ulotce jest podane:przechowywać w temperaturze 15 - 25 stopni C. O co tu chodzi co ulotka to inne dane??
4.mam pytanie trudno znaleźć na nie odpowiedź: jak długo trwa akt połykania (tabletki), jak długo znajduje się ona w przełyku i czy jest jakaś mozliwość że ta tabletka może się np. cofnąć do gardła bez przyczyny??

Odnośnik do komentarza

też biorę te tabletki ale dopiero 2opakowanie.
Przerwa nigdy nie może wynosić więcej jak 7dni, bo wtedy antykoncepcja nie zostanie zachowana. A skracać z tego co wiem to można. Można też wogóle przerwy nie robić tylko zacząć następny blister.
A z tym przechowaniem to należy je przechowywać w temperaturze 15-25 stopni. Ale to głupie trochę bo w zimę np jak bym miała je w torebce i jest mróz -20 to co zepsują się?
W sumie leki powinno się przechowywać w takiej temperaturze jak jest napisane w ulotce.

Akt połykania? łykasz i jest w brzuchu to trwa kilka sekund. Tabletka wchłania się 4godziny i przez ten czas nie można jej zwymiotować i jesli w tym czasie wystąpiły ostre biegunki to też jest możliwość że tabletka nie została wchłonięta

Odnośnik do komentarza
Gość pelagia18

dzięki za odpowiedź. z tymi tabletkami to u mnie było tak ze nosilam je latem w torebce i nic sie nie stało ale chyba dlatego ze mialam farta...
a akt połykania to po prostu połykanie
dzieki wlk za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

1. Tak przerwe miedzy blistrami mozesz skracac mozesz nawet jej nie robic wtedy pewnie nie bedzie krwawienia jednak nigdy nie mozesz jej wydluzyc.
2. nie
3. to nie inne dane jesli skladnik jest taki sam i farmaceuta wydal Ci normalnie to znaczy ze to ten sam lek moze polskie prawo wymaga takiego dopisku a zagraniczne nie
4. tabletka od razu jest przelykana nie cofa sie do gardla chyba ze zwymiotujesz. tabletka sie wchlania w ciagu 4 godzin wiec po tym czasie nawet wymioty jej nie oslabiaja

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza
Gość Elkaaaaa

Pierwszy raz brałam tabletki antykoncepcyjne i po 3 szt. bardzo źle się czuję. Odstawiam je. Ale co z moim naturalnym cyklem wróci do normy jak gdyby nigdy nic. A może się opóźni lub będzie wcześniej. Boje się że, tylko coś zrobiłam sobie niepotrzebnie przez te głupie tabletki ;(

Odnośnik do komentarza

Nie martw sie tak bardzo poprostu twoj organizm najwyrazniej nie toleruje zbyt dobrze tych tabletek,najlepiej bedzie poprosic ginekologa o inne. Nie zawsze uda sie dobrac dobrze tabletki za pierwszym podejsciem. Wiesz juz ze zle reagujesz na diane 35 wiec musisz powiedziec o tym swojemu ginekologowi. Ja sama raz probowalam te tabletki ale mialam plamienia przez nie, wiec zmienilam na takie ktore toleruje moj organizm. Gdybys teraz odstawila te tabletki pewnie dostaniesz krwawienie z odstawienia, mimo ze wzielas dopiero 3.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

1. Oczywiście można skrócić przerwę, natomiast pod żadnym wypadkiem nie można jej przedłużać. Proszę jednak nie robić tego częściej niż 2 razy do roku.
2. Skrócenie przerwy, nie zmniejsza działania antykoncepcyjnego. Wydłużenie przerwy natomiast powoduje utratę działania antykoncepcyjnego.
3. Preparat jest ten sam, więc proszę stosować się do zaleceń zawartych w Polskiej ulotce.
4. Jeżeli połknęła Pani tabletkę, to może ona cofnąć się do jamy ustnej np. pod wpływem wymiotów.
Szybkość przechodzenia substancji z przełyku do żołądka, uwarunkowana jest wieloma czynnikami: płcią, wiekiem, występującymi schorzeniami, oraz rodzajem pokarmu(ciecz, ciało stałe itd.). Jeżeli jest Pani zdrową dorosłą kobietą, tabletka przejdzie do żołądka w ciągu 8 sekund. Jeżeli ma Pani opóźniony tranzyt z powodu choroby, wówczas taka tabletka, powinna dotrzeć do żołądka po ok. 40-45 sekundach.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

co do przechowywania to mi się wydaje że jak ponosisz tabletki przez tydzień w portfelu czy w torebce w jakiejkolwiek temperaturze to za bardzo nic im się nie stanie, ale niektórzy wykopują recepty na 3 miesiące to przecież wszystkiego nie nosi się chyba w torebce i trzeba je przechować we właściwej temperaturze.

Odnośnik do komentarza

Chciałam zapytać czy mogę zastąpić Yasminellę jej odpowiednikiem z tym samym składem, Vibin mini, gdyż jest tańszy. Jeśli tak, to kiedy mogę zacząć stosować? Po przerwie 7dniowej Yasminelli? Czy w pierwszym dniu okresu? Dziękuję za odpowiedź:)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po raz pierwszy zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne i mam male watpliwosci. Otóż jednego wieczora wystapiło mi male plamienie, praktycznie nie wyglądało to jako okres, ale zażyłam pierwsza tabletke, gdyz w tym dniu powinnam mieć pierwszy dzien cyklu. Krwawienie wystapilo nastepnego dnia, poznym popołudniem. Czy nie za wcześnie zażyłam pierwszą tabletke? Dodam jeszcze tylko, ze druga wzięlam nastepnego dnia cztery godz później niż powinnam wziać (tj. zamiast o 20 to o 00.30). I czy powinnam sie dodatkowo zabezpieczać przez jakiś czas?

Odnośnik do komentarza

Witam ... moj problem wyglada nastepująco ... Tabelki antykoncepcyjne zaczelam brac dopeiro od 2 miesiacy ale predzej juz bralam z tym, ze mialam dosc dlugo przerwe... 2 opakowanie zaczelam brac 1 listopada... 8 zapomnialam wziac tableki i wzielam ja 9 razem z 2 czyli 2 na raz ( byl to juz 2 tydz) poczym wspolzylam ok 14 list. ,,, z wytryskiem do .. Nastepnie zapomnialam juz 2 tableki 19 i byl stosunek i tez `do srodka` tabletke z 19 zazylam rowniez po 12 h.. kolo 13 :00... dzis wzielam ostatnią tabletkę czy duze jest ryzyko zajscia w ciązy .. ?w sobote powinnam dostac krwawienie... zobaczymy :(

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mam pytanie : czy jestem w ciąży ?
Moja sytuacja wyglada tak : Brałam pierwsze opakowanie i zapomniałam jednej tabetki więc zaczęłam od razu drugie opakownie. Podczas brania drugiego opakowania pod koniec drugiego albo na poczatku trzeciego tygodnia (nie pamietam dokladnie) zapomniałam wziąć jednej tabletki. W trzecim tygodniu, w piątek współżyłam ze swoim chłopakiem i nie wzięłam w piątek tabletki (zawsze biorę o 15) i wzięłam ją dopiero w sobote około godziny 9 lub 10. Nastepną wzięłam o 15 (normalnie) potem współżyłam w sobotę rano i w niedzielę rano ale nie wzięłam ani w niedziele ani w poniedziałek tabletki a były to dwie ostatnie z opakowania. Czy jest możlwość ciąży ?

Odnośnik do komentarza

Witam ,
Zażyłam już całe pierwsze opakowanie tabletek , aktualnie jestem w 7 dniowej przerwie a moje pytanie brzmi ,czy pierwszą tabletke z drugiego opakowania mam wziąć w ósmym dniu ? czy w siódmym ; moja sytuacja , ostatnią tabletke wzięłam w poniedziałek o 21, pierwszą z drugiego mam wziąć w poniedziałek czy wtorek o 21 ?

Odnośnik do komentarza

Witam. Brałam tabletki 2 lata, potem zrobiłam dość długą przerwę, bo nie były mi potrzebne. Zaczęłam je brać na nowo, jednak nie przyjęłam pierwszej tabletki 1 dnia miesiączki. Wiem też, że przyjęłam ją nawet po 5 dniu cyklu.. Teraz przyjmuje już 5 opakowanie tabletek i nic się do tej pory nie działo, ale jestem bardzo ciekawa czy cały czas jestem zabezpieczona mimo innego przyjęcia tabletek?

Odnośnik do komentarza

~so...rl
Chciałam zapytać czy mogę zastąpić Yasminellę jej odpowiednikiem z tym samym składem, Vibin mini, gdyż jest tańszy. Jeśli tak, to kiedy mogę zacząć stosować? Po przerwie 7dniowej Yasminelli? Czy w pierwszym dniu okresu? Dziękuję za odpowiedź:)

Możesz zrobić przerwę 7-dniową, ale nie musisz, nie czekaj na pierwszy dzień krwawienia. Ja zmieniałam yaz na vibin, nawet nie robiłam przerwy tylko od razu zaczęłam brać vibin, żeby przesunąć sobie krwawienie. Ogólnie te pigułki mi bardzo pasują, nie zapominam o nich, nie wybijam się z rytmu, dzięki tabletkom placebo, nie zatrzymuje mi się woda, nie tyję, mam nadzieję, że i Tobie zmiana posłuży :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...