Skocz do zawartości
Forum

Małe piersi u osiemnastolatki


Gość ka...13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie jestem w stanie ocenić Twoich piersi według skali Tannera, co nieco utrudnia sytuację. Twój biust może być bowiem mało rozwinięty albo prawidłowo rozwinięty ale niewielkich rozmiarów. Pamiętaj jednak, że rozmiar biustu to cecha osobniczo zmienna. Nie ma też żadnych metod "domowych", które powodują wzrost piersi.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Wielkość piersi kobiety w dorosłym życiu, jest zależna od kilku czynników:
1) Dziedziczenia- jak Twoja mama ma duże piersi, babcia miała duże piersi, siostry mają duże piersi, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Ty również będziesz miała duże piersi;)
2) Stężenie hormonów- odpowiednie stężenie i proporcje żeńskich hormonów, w okresie kształtowania i dojrzewania piersi jest niezmiernie ważne.
Musisz zgłosić się do lekarza specjalisty-ginekologa, by ocenił wielkość Twoich piersi. Sprawdzi też czy prawidłowo rozwinięte są u Ciebie narządy płciowe i czy masz prawidłowe owłosienie(no chyba, że się depilujesz).
Później powinien zaproponować Ci dalsze leczenie i postępowanie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.
mam 21 lat, miesiączkę od 13-nastego roku życia. Miesiączkę mam co miesiąc ale nigdy nie wiem którego dnia dokładnie będę ją mieć. Na dodatek małe piersi, właściwie jestem płaska. Moja mama w tym wieku miała już miseczkę c. Zastanawiam się czy coś jest nie tak, a może warto sie wybrać do ginekologa. Z drugiej strony moja mama nie chce mnie do niego zabrać, niby nei mówi tego wprost,ale wiem,że mnei nie zaprowadzi. Sama wstydze się ja zapytać do kogo mam się udać na pierwsze badanie. Co mam z tym zrobić?
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...