Skocz do zawartości
Forum

Upławy u dziecka


Gość Fiona11

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, chciałabym prosić o poradę:

mam 7 letnią córkę i od kilku dni zaobserwowałam, że kiedy wrzuca do bieliźniarki ubrania po dniu, to na jej majteczkach są kremowo-żółte plamki, jakby upławy. Nie zwróciłam na to większej gdy pojawiło się to za 1 razem, ale dzisiaj rano przejrzałam bieliźniarkę i są kolejne majteczki z takimi upławami. Troche sie o nią niepokoję myślę, że mogła złapac jakąś infekcję, albo ma bakterie w pochwie. Pytałam jej czy wszystko w porządku i czy nie zauwazyła, że coś jest nie tak, np. czy jak idzie siku to powiedziała, że nic nie zaobserwowała dziwnego, ale dziecko się zawstydziło i dopiero wieczorem jak szła się myć to powiedziała, że troszkę ją swędzi i tyle. Moja córka jest bardzo cichą i niesmiałą osobą, nie chciałabym prowadzić jej do ginekologa, nawet dziecięcego bo wiem, że ciężko by to zniosła, sam temat byłby dla niej trudny nie mówiąc już o jakimkolwiek badaniu. Czy mógłby mi ktoś doradzić jakąś maść albo żel żeby się podmywała? Boję się, że trzeba będzie robić wymaz z pochwy, a jakby nie było to jeszcze dziecko...

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Myślę, że wymagana jest konsultacja przynajmniej pediatry. Zapalenie pochwy lub/i sromu u dziewczynek może mieć bardzo wiele przyczyn. Nie należy bagatelizować tego problemu, ponieważ może mieć różne późniejsze konsekwencje. Lepiej przebadać córeczkę i upewnić się czy wszystko jest w porządku. Będą także wymagane dodatkowe badania np. moczu(czy nie ma infekcji towarzyszącej) oraz badanie kału(owsica, może powodować nawracające stany zapalne sromu i pochwy). Podmywanie jakimś środkiem może nie wystarczyć, w zależności od przyczyny może być wymagana antybiotykoterapia.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...