Skocz do zawartości
Forum

Depresja a odchudzanie


Gość szarlotka11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szarlotka11

Witam, proszę o pomoc, bo jestem już na skraju załamania. Od 3 miesiecy lecze sie na depresje, zażywam leki antydepresyjne. Do tego objadam się bez opamiętania. Ważę ponad 100 kg... przytyłam tak gdy zaczeły się problemy, zaczełam jesc z nerwów, ze stresu. Bardzo chciałabym schudnąć ale nie mam ani motywacji i nie wiem jak. Ciagle chce mi sie jesc ciagle jestem glodna a do tego mysle ze przytylam od leków. Prosze poradzcie mi jak oszukac zoladek gdy sie chce jesc jakie robic cwiczenia w domu zeby schudnac na brzuchu i udach. Mam 32 lata nie chce tak wyglądać proszę o pomoc. CZy depresja przekresla to ze moge byc atrakcyjna?

Odnośnik do komentarza

oczywiscie ze nie przekresla po prostu musisz sie pilnowac oszukuj zoladek pijac wode, herbate, cokolwiek, byleby cos pic i miec uczucie ze cos masz w zoladku, staraj sie wiecej chodzic mozze zapisz sie na aerobik?

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Odchudzanie to proces. Odbywa się zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Pracując nad sobą wzmacniamy się w postanowieniach i dążeniach. Nie jest to proste, jednak satysfakcja ze zmiany w swoim życiu rekompensuje wszelkie trudy. Warto stosować metodę małych kroków i codziennie cieszyć się nawet najmniejszymi sukcesami. Dlaczego nie od dziś? Trzymamy kciuki i życzymy wytrwałości w każdym postanowieniu.

Odnośnik do komentarza

Depresja wcale nie oznacza, że nie masz szans na schudnięcie. Fakt będzie Ci trudniej schudnąć, ze względu na to, że leki antydepresyjne mogą powodować tycie. Ale nic straconego. Wystarczy że zastosujesz kilka zasad odnośnie Twojego trybu życia i spożywania posiłków:
1. Jedz regularnie, nie spiesząc się. Unikaj jedzenia w pośpiechu, przy telewizorze czy komputerze.
2. Jedz 4-5 małych posiłków, tak by ostatni wypadał na 3 godziny przed snem.
3. Unikaj potraw smażonych lub takich do przygotowania których zostało użyte dużo tłuszczu. Zastąp je potrawami gotowanymi, duszonymi bądź pieczonymi we własnym sosie.
4. Unikaj słodyczy i fast foodów.
5. Jedz dużo warzyw, zawierają one błonnik i są źródłem witamin i mikroelementów.
6. Ruch i jeszcze raz ruch. Musisz starać się być jak najbardziej aktywna. Zapisz się na ćwiczenia, na aerobik lub sama zacznij ćwiczyć w swoim domu. Najważniejsze to to abyś jak najwięcej się ruszała. Możesz też zacząć tańczyć do ulubionej muzyki. Rób to przez co najmniej godzinę dziennie. Do tego w ciągu dnia radzę jak najwięcej chodzić na piechotę. Spacery szybkim tempem są bardzo dobrym rozwiązaniem na wzmocnienie organizmu.
Zapraszam też do naszego cyklu Odchudzanie krok po kroku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...