Skocz do zawartości
Forum

Sińce na stopach


Rekomendowane odpowiedzi

Mam sińce na stopach. Największe na dużym palcu, piętach, na niektórych mniejszych palcach także. Już kiedyś je zauważyłam i kiedy poszłam z tym do lekarza, to stwierdzono, że "taka moja uroda"... Ostatnio jednak w miejscu, gdzie znajduje się siniak odczuwałam dyskomfort. Nie jakiś straszny ból lub taki charakterystyczny jak przy normalnym siniaku na ciele (mam nadzieje, że zrozumiecie o jakie odczucie mi chodzi), po prostu dyskomfort, ból o mniejszym nasileniu, nieco przypominający otarcie, ale także nie do końca (oprócz siniaków nie zauważyłam żadnego innego objawu, który mogły właśnie wskazywać na zwykłe otarcie skóry). Mogę dodać, że skóra w tych miejscach jest przesuszona, jednakże nie biorę tego za jakiś szczególny objaw z tego względu, że zazwyczaj skóra na podeszwach stóp jest grubsza i bardziej sucha. Można też powiedzieć, że jestem zmarzluchem i szybko marznę w stopy, jednak te sińce coraz bardziej mnie niepokoją. Stopy czasami na prawdę są bardzo sine, fioletowe... Mam 21 lat, nie jestem otyłą osobą, mam prawidłową wagę do swojego wzrostu. Czy może ktoś z Was ma podobny problem? Lub spotkał się z takim przypadkiem? Jutro idę do lekarza po skierowanie do angiologa.

Odnośnik do komentarza

Też brałam pod uwagę za ciasne buty, ale z drugiej strony, jeśli by tak było, to chyba krwiaki powinny się wchłonąć, nawet po dłuższym czasie... Jak już pisałam wyżej, siniaki już wcześniej zauważyłam, ale lekarze to zbagatelizowali, twierdząc, że ja takie po prostu stopy mam. Latem generalnie chodzę w sandałach ile tylko wlezie, żeby stopy były jak najmniej uciskane, miały jak największy kontakt z powietrzem. Szczerze mówiąc zimą chyba odczuwałam największy dyskomfort, ale buty nie uciskają mnie w miejscach gdzie mam siniaki. Rozumiałabym, gdybym miała sine, np. tylko palce i koniec pięty, ale sinych jest tylko kilka palców, a pięty tylko z boku, i to w sumie z prawego. Nawet kapcie, w których chodzę po domu, zmieniłam na klapki z odkrytymi palcami, żeby też było jak najmniej materiału, który mógłby uciskać stopę. Sama już nie wiem co mam o tym myśleć. Zobaczymy co powie lekarz. Wizytę mam dopiero dziś popołudniu. Boję się, że znowu zostanę potraktowana z góry, bo stopa nie będzie tak sina, jak potrafi być. Nawet teraz siedzę w bosych w stopach, nic na nie nie uciska, a siniaki powychodziły...

dzika nutria, a pies, niestety, nie jest mój, ale bardzo chętnie zostałabym właścicielką psa tej rasy ;)

Odnośnik do komentarza

Trzymanie nóg w górze też nie pomaga zbytnio...

Byłam u lekarza. Jego zdaniem jest tak, jak wcześniej inny lekarz mi mówił - taka moja uroda... Jedyne co mogę robić to brać rutinoscorbin lub inny podobny preparat, bo wzmacnia ścianę naczyń. Powiedział tyle, że w zakończeniach kończyn są cieńsze naczynia (no nie domyśliłam się... wrr...), tzw. wieńcowe i może to powodować mniejszy dopływ krwi do dalszych odcinków kończyn, albo są po prostu tak słabe, że pękają, ale wtedy odczuwałabym pieczenie... Nie kryłam swojego oburzenia. Powiedziałam, że moim zdaniem jest to bagatelizowanie mojego problemu, tym bardziej, że wcześniej byłam u innego lekarza, ale nic nie zrobił w tym kierunku, aby zbadać przyczynę siniaków. I zaznaczyłam, że siniaków jest więcej niż poprzednio, mam prawo być zaniepokojona i jednocześnie zdegustowana takim podejściem. Nie mówię, że mylą się, ale dlaczego nie mogą tego potwierdzić? Jakby nie było, sine stopy, to chyba dość niepokojący objaw... Nie chodzi mi o estetykę, ale o to, czy nie doprowadzi to do czegoś poważniejszego.
Także w konsekwencji skierowanie do angiologa dostałam. Teraz muszę się zarejestrować, ale z tego co się już dowiedziałam, to ciężko jest się dostać do tego specjalisty w moim mieście...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...