Skocz do zawartości
Forum

Brzydka cera, nieregularny okres i nadmierne owłosienie ciała


Gość Tosia23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam pewnie problem który chciałabym tu opisać. Chciałabym się dowiedzieć czy to są zaburzenia hormonalne czy coś jeszcze innego. A mianowicie mam brzydką cerę, są na niej wypryski i bardzo się przetłuszcza i świeci. Do tego mam nadal nieregularne miesiączki, czasami cykl potrafi trwać od 24 do 40 dni. Dość duża rozbieżność. Ale najgorsze jest to że jestem bardzo owłosiona już nie nadążam z depilacją. Mam taki dość ciemny meszek na twarzy, na rekach nogach i okolicach bikinii to jakbym się nie depilowała to bym miała taki gąszcz że chyba tylko maczetą dąło by się go pozbyć. Włosów jest dużo, są one ciemne i baaaaardzo szybko rosną.
Jakie badania oprócz poziomu hormonów płciowych muszę zrobić? Czy to mogą być objawy czego innego niż zaburzenia?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Rzadkie, nieregularne lub nieobecne cykle miesiączkowe plus hirsutyzm(tj.nadmierne owłosienie typu męskiego), trądzik, przetłuszczająca się skóra, łojotok. Przedstawione przez Ciebie objawy pasują mi do Zespołu policystycznych jajników i w pierwszej kolejności, zacząłbym diagnostykę w tym kierunku. Oczywiście bez zbadania, wywiadu i diagnostyki nie mogę nic więcej powiedzieć.
Powinnaś udać się do ginekologa. Zrobić sobie usg ginekologiczne i panel hormonalny-szczególnie oznaczyć poziom androgenów.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...