Skocz do zawartości
Forum

Cysta w piersi i ból pod pachą


Gość vi...68

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 43 lata i jestem kobietä. od kilku lat mam problemy z cystami w piersiach i jestem pod stalä kontrolä lekarza ginekologa (raz na 3-m USG monografia jest nie realna,poniewaz mam bardzo male piersi) jest ich duzo malych- je$li sie jaka$ powiekszy to przez nakucie mam jä usöwanä. W pazdzierniku wyczulam pod lewä pachä, a raczej na mie$niu pachowym male zgrubienie ok.1cm miekkie, jakby tluszcz nie bolesne, ale odczuwalne.odrazu poszlam do lekarza- USG-cysta w lewej piersi, zostala usunieta-wynik OK. Nadal mnie niepokoilo to zgrubienie poszlam do lekarza rodzinnego zrobil mi USG calego dolu pachowego i powiedzial,ze wszystko jest wporzädku to nic zlego i zlo$liwego, mam sie nie przejmowac i o tym zapömiec. czy jeszcze mam raz i$c do lekarza ginekologa?powiedziec mu ze jestem niespokojna, bo to CO$ jest i nie znika. prosze o szybkä odpowiedz i serdecznie pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam,

Nie ma wskazań do tak częstych badań. Samobadanie piersi powinno wykonywać przynajmniej raz w miesiącu.
Do 50 roku życia jeżeli nie ma jakiś zmian niepokojących mammografię plus usg piersi, powinno wykonywać się co 2 lata. Jestem zwolennikiem łączenia tych dwóch badań ale są różne opinie na ten temat.
Jeżeli lekarz powiedział, że jest ok, to tak być powinno. Jeżeli chcesz być spokojna idź do lekarza specjalisty.
Zapewne chorujesz na mastopatię..

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...