Skocz do zawartości
Forum

Dni niepłodne a ciąża


Gość vivaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
19.03 współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia, w dniach niepłodnych, 3 dni przed przewidywaną miesiączką. Jest dziś 22.03, a okres wciąż się nie pojawił. Przed stosunkiem odczuwałam wszystkie objawy nadchodzącego okresu - bóle głowy i piersi, suchość w pochwie, zmęczenie i ogólne rozdrażnienie, które jednak teraz powoli ustępują mimo braku krwawienia. Moje cykle wynoszą średnio 26 dni, ostatnie 5 cykli liczyło 27 dni. Mężczyzna miał wytrysk trzykrotnie (z czego tylko jeden, ten ostatni, był waginalny i wieńczył stosunek przerywany; wyjął jednak członka na długo przed dojściem). W związku z opisaną sytuacją mam kilka pytań: czy z każdym kolejnym wytryskiem jakość spermy ulega pogorszeniu (a co za tym idzie szansa ciąży jest mniejsza)? Skąd wzięło się to zmniejszenie odczuwania natężania objawów pms? Jak duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Bardzo proszę o wyczerpującą odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Poczekaj jeszcze parę dni może się okres pojawi. Miesiączka z różnych losowych przyczyn może się spóźnić do dwóch tygodni a u ciebie dopiero jeden dzień. Tylko na przyszłość pamiętaj że dni niepłodne są przed faktyczną miesiączką a nie przed spodziewaną i nie powinno się ich wyliczać tylko obserwować. Jeśli z jakichś przyczyn miałabyś jeden z tych losowych przypadków opóźnienia miesiączki to właśnie prawdopodobnie wypadłyby ci dni płodne.

co do jakości nasienia, faktycznie sie ona pogarsza z każdym kolejnym wytryskiem i potrzeba ok. 2, 3 dni żeby nowe plemniki się wytworzyły

Odnośnik do komentarza

Witam,

Może być kilka przyczyn opóźniania się krwawienia menstruacyjnego np. stres, zwiększony wysiłek fizyczny, zmiana klimatu, przyjmowanie niektórych leków itd.
Być może doszło wcześniej między Wami do zbliżenia?? Wtedy gdy miałaś dni płodne.
Wyznaczanie dni płodnych i niepłodnych to nie wyliczanka matematyczna. Kobietom podczas ich całego życia mogą towarzyszyć: różnej długości cykle i zmienności w jajeczkowaniu. Bez dokładnej obserwacji swojego organizmu, nie jesteś w stanie tak naprawdę określić dni płodnych i niepłodnych, bo nawet nie wiesz kiedy była owulacja.
Dla upewnienia się czy nie jesteś w ciąży, wykonaj test ciążowy. Jest on dostępny w każdej aptece. Do jego wykonania użyj moczu porannego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość rachel123

witam, moja sprawa wygląda tak :-). ostatni okres miałam od 3 do 7 listopada. kochalam się że swoim chłopakiem 1, 8, 9, 16 i 30 bez zabezpieczenia (nigdy nie uzywamy). ostatnimi miesiącami miałam co 36 dni okres, co do dnia, teraz powinnam dostać w poniedziałek okres i sie nie pojawił, żadnych objawów na niego nie mam, co zwykle bardzo boli mnie brzuch przed. i moje pytnie.brzmi czy ją mogę być w ciąży? bo to chyba jakos nie moje dni plodne co? i czy w nieplodne też.można zajsc w ciążę? liczę na szczere odpowiedzi. z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...