Skocz do zawartości
Forum

Nagłe osłabienie u dwunastolatki


Gość ed...ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Zaniepokoil mnie stan zdrowia mojej 12 letniej corki. Wczoraj wieczorem, gdy corka polozyla sie juz do lozka nagle poczula zawroty glowy. Wstala i powiedziala mi ,ze czuje sie jakos dziwnie: kreci jej sie w glowie i ma problem z usnieciem. Po kolejnej probie polozenia sie przyszla do mnie, usiadla na lozku i mowi ze bardzo zle sie czuje, nie ma jakby sily wstac i jest slaba. Krecilo jej sie w glowie i powiedziala, ze czuje dreszcze w nogach. Po 2 minutach zaczely sie dreszcze calego ciala. Wygladalo to tak ze stukala zebami przez 1 minute, nastepnie odchodzilo na kilka sekund i wracalo. Pytalam ja czy odczuwa cos jeszcze. Powiedziala ze brakuje jej powietrza, nie moze zlapac jakby pelnego oddechu. Byla caly czas oparta o mnie i jakby slaba.Bardzo sie wystraszylam i maz wezwal pogotowie. Musze wspomniec ze corka miala miesiac temu robione badania krwi i poza poziomem zelaza (25) wszystkie pozostale wartosci byly w normie. Jeszcze badanie moczu pokazalo jakas mala waartosc leukocytow w moczu. Gdy pierwszy raz zakomunikowala mi ze kreci jej sie w glowie dalam jej pol tabletki zelaza czyli 150mg (nigdy wczesniej nie brala zadnych suplementow tego rodzaju). Te kolejne objawy, ktora opisalam wyzej nastapily mniej wiecej 5-7 min po wzieciu zelaza, wiec nie zakladam ze to bylo przyczyna. Gdy przyjechalo pogotowie, zbadali ja, zmierzyli temperature (byla w normie), zmierzyli cisnienie (lekko podwyzszone), a nastepnie zabrali do szpitala. Corka wrocila stamtad po 3 godzinach, bo lekarz stwierdzil (bez zrobienia innych badan), ze to prawdopodobnie zmiany hormonalne zwiazane z okresem dojrzewania. Nie przekonalo mnie to do konca, bo nie rozumiem jak mozna cos zdiagnozowac nie robiac zadnych innych badan. Bardzo sie wystraszylam, bo widzialam ze ona faktycznie nie moze oddychac, a to stukanie zebami trwalo w sumie okolo godziny. Dodam tylko, ze w drodze do szpitala te opisane objawy jakby minely.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane objawy są dość mało specyficzne. Mogą świadczyć zarówno o zaburzeniach somatycznych jak i psychogennych. Na pewno jednak warto byłoby ponownie zrobić córce podstawowe badania. Ponadto, skoro ostatnie badanie wskazywało na niedobór żelaza, zdecydowanie Pani córka powinna mieć zaleconą przez lekarza suplementację tego pierwiastka. Na pewno jednak nie powinna Pani tego robić samodzielnie dając określoną dawkę tylko podczas objawów. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ. Być może prawidłowa suplementacja żelaza zniesie niepokojące objawy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...