Skocz do zawartości
Forum

Jestem niewidzialna w szkole


Gość Sasasas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapewne po tym co przeczytacie będę wydawać się pustą kretynką, jednak trudno. Pół roku temu poszłam do nowej szkoły, niestety prawie nikogo tam nie znałam, a osoby z którymi kiedyś się lubiłam nie zwracały na mnie uwagi. Nie miałam z tym problemu, ostatecznie nie byliśmy jakoś blisko.
W klasie poznałam jedną fajną dziewczynę, która aktualnie jest jedną z najpopularniejszych osób w szkole. Niestety, po tym całym czasie który z nią spędziłam zaczęłam zachowywać się jak jej zwierzątko domowe. Zawsze jestem obok, jednak gdy spotkamy na drodze kogoś innego z jej znajomych automatycznie znikam i nawet nie wiem, czy po prostu stać z boku czy sobie pójść. Nigdy mnie im nie przedstawiła, a ja sama jestem nieśmiała z niewiadomych powodów, ponieważ jeszcze kilka lat tamu byłam dosyć odważna i otwarta na nowe znajomości.
Tak więc ostatecznie nawet nie wiem o jakim problemie tu napisać, jednak z dnia na dzień czuję coraz bardziej że te lata, które powinny być dla mnie najlepsze spędzam w domu lub z jedną z naprawdę niewielu dobrych znajomych. Nie wiem nawet co jest powodem mojej nieśmiałości - wyglądam raczej normalnie, jednak nie potrafię rozmawiać, ponieważ robię to bardzo rzadko. Boję się odezwać, ponieważ mam wrażenie że ktoś mnie zignoruję lub zabrzmię jak idiotka. Ogólnie, mój głos jest strasznie cichy, nie potrafię mówić głośno. Nie potrafię zagadać i naprawdę nie wiem co zrobić, żeby w końcu znormalnieć. Nie chcę iść do psychologa czy coś w tym stylu, bo gdy raz na żarty zaproponowałam to mojej mamie ona zaczęła się dziwnie zachowywać, do tego nie chcę aby ludzie dziwnie mnie traktowali. Proszę o jakieś drobne rady, bo sama sobie z tym nie poradzę.

Odnośnik do komentarza

ja Cie rozumiem bo znam taka sytuacje, nie mozesz byc obok niej, musisz byc otwarta sama podchodzic do innych zagadywac zawiazywac wiezi abys to Ty byla kolezanką a nie na doczepke, to TY musisz pokazac innym ze chcesz sie kumplowac zrobic ten krok i po prostu rozmawiac zeby ktos Cie zaczal zauwazac i Twoja indywidualnosc

Odnośnik do komentarza

w nowej szkole wiele osob sie czuje podobnie jak Ty wazne zeby nie popasc w ten stan tylko uwolnic sie od niego. nie pograzaj sie w tym jak jest teraz po prostu zapoznaj sie z innymi osobami zebys dla nich nie byla niewidzialna, tylko zebys sama miala znajomych i byla dla nich kolezanka a nie dodatkiem do kolezanki

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem, ta niewidzialność jest spowodowana koleżanką - gwiazdą. Ona lśni, jest w centrum uwagi, jest na pierwszym planie, a Ty jesteś gdzieś tam w cieniu, jesteś obok. Sama masz tego pełną świadomość, że jesteś z boku jak zwierzątko domowe. Przyjaźnienie się z taką osobą, która jest liderem, zawsze sprawia, że Ty będziesz w jej cieniu, bo wiadomo - lider jest jeden. Dlatego zmień to. Spróbuj uwolnić się z jej poświaty, idź swoją drogą. Nie chodź za nią jak cień i nie czekaj aż ona Cię komuś przedstawi. Podejdź sama, powiedz, że widzieliście się tu i tu, że jestes kasia, zuzia, czy jak tam sie przedstawisz i zacznij rozmowe. Jesli zaabsorbujesz innych swoją osobą, przestaniesz stać w cieniu tylko zaczniesz wysuwac sie do przodu zyskasz swój własny blask. Juz nie bedziesz koleżanką czyjąś, tylko bedziesz miala swoje imie i swoje cechy, beda Cie kojarzyc po tym kim jestes i jaka jestes a nie z kim sie zadajesz. Sama poznawaj innych, nie bądź na doczepkę. Uwierz w siebie, nabierz odwagi, nie mów cicho, niech głos brzmi tak jak powinien, sprobuj go podglosnic. Nie boj sie innych, brak Ci odwagi, moze jestes niesmiala moze masz kompleksy - poobserwuj innych jak oni sie zachowuja i sprobuj podobnie podchodzic do kwestii znajomosci, zapytaj o cos powiedz zart, pochwal cos wyraz opinie. Kazdy na poczatku stawia niesmiale kroki w nowym otoczeniu ale nie mozna sie zrazac bo moze sie okazac ze te osoby zostana Twoimi przyjaciolmi.

Gdy wabi cię ognik, idź za nim.
Być może zabrniesz na manowce,
ale nigdy nie będziesz sobie wyrzucać,
że może była to Twoja Gwiazda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...