Skocz do zawartości
Forum

Bardzo rzadkie miesiączki u nastolatki


Gość fa...27

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat(rocznikowo) i mam problem.Otóż pierwszą miesiączkę dostałam 1 września 2010 r. była bardzo skąpa i trwałą 3 dni następnie w październiku tego samego roku też była taka sama i od listopada do lutego jej nie było w marcu dostałam też bardzo skąpą aż do czerwca bo w lipcu była normalnie obfita trwał 5 dni i mogłam częściej zmieniać podpaskę.W sierpniu znów pojawiła się tyle że lekka ale 5 dniowa aż do teraz czyli do stycznia 2012r.Czy coś jest ze mną nie tak?Czy to się kiedyś wyreguluje?

Odnośnik do komentarza

Witaj!
W pierwszych latach miesiączkowania krwawienie mogą być bardzo nieregularne oraz bardziej lub mniej obfite. Zwykle, wraz z upływem czasu, dochodzi do unormowania cyklu. Nie można jednak wykluczyć, że zaburzenia miesiączkowania są związane z procesem chorobowym. Dlatego też powinnaś udać się na wizytę kontrolną do ginekologa

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona_96

Dobry wieczór!
Mam pewien problem, tzn. mam prawie 17 lat i martwi mnie pewna sytuacja - brak miesiączki. Tyle, że miesiączka już kiedyś się pojawiła. 2 lata temu w wakacje dostałam jej po raz pierwszy, w wakacje 2011r. Następnie rok pózniej, w wakacje 2012. Od tamtej pory totalny brak, mija już rok.
Martwi mnie ta szczególna nieregularność. Nawet nie wiem czy można nazwać to w ten sposób.
Proszę o odpowiedzi, czy nie martwić się i jeszcze czekać (przecież niektóre dziewczyny dosyć późno dostają miesiączki) czy już zgłosić się z problemem do ginekologa?

Odnośnik do komentarza

Miałam dokładnie to samo będą w Twoim wieku. Ale odradzam Ci luteinę. Miałam po niej okropne skutki uboczne. Ostatecznie zniechęcona dodatkowymi kilogramami i brązowymi brzydko pachnącymi upławami odstawiałam lek. Nadal miałam nieregularne miesiączki, ale po jakimś roku organizm sam zaczął poprawnie funkcjonować. Mam miesiączkę z reguły co 35 dni, krwawienie trwa 5 dni, ale jest normalne. Daj sobie czas. Powiem Ci również, że zaczynając współżycie, organizm również zaczyna inaczej funkcjonować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...