Skocz do zawartości
Forum

Skąpe okresy i brązowe plamienie przed miesiączką


Rekomendowane odpowiedzi

nie ma sensu robic bety po pierwsze dlatego ze jest juz pozno, beta moze wyjsc niewiarygodna ciaze juz w tej chwili wykryjesz na usg wiec bete sobie daruj, poza tym wg mnie nie jestes w ciazy te skape okresy i plamienie moze byc z powodu pecherzykow, a skoro ktos wykryl Ci pecherzyki to pewnie robil usg a jak robil usg to by chyba zauwazyl ciaze. moim zdaniem za bardzo panikujesz z ta ciaza

Odnośnik do komentarza

To może byc jakiś problem z niewydolnością ciałka żółtego. Nie tak dawno sama miałam tak że najpierw miesiączki mi się skróciły do 2 dni i występowały plamienia czasami też w kolorze brązowym, a później także śluz o właściwościach płodnych przez cały cykl się pojawiał. Chyba przyczyną było to że bardzo zaszkodziłam organizmowi w wakacje. Najpierw myślałam że to jednorazowe ale jak po raz drugi się pojawiło to już się zaniepokoiłam. Niestety wizyta u lekarza nie pomogła bo powiedział że nic mi nie jest dlatego szukałam coś więcej na ten temat w internecie. Już kiedyś miałam podobne problemy to wiedziałam że magnez z witaminą B6 pomaga ale teraz uzupełniałam go i nie pomagał. Tzn w końcu pomógł ale nie tak szybko jak ostatnio, parę miesięcy musiałam go brać i ograniczyć kawę która magnez wypłukuje. Ostatnio zaczęłam nawet brac kapsułki z olejem z wiesiołka od miesiączki do owulacji po jednej dziennie bo ponoć wpływa na jakość ciałka żółtego i poprawia progesteron w drugiej fazie i juz prawie wszystko wróciło do normy. Tylko trochę czasu to trwało muszę przyznać.

Lekarze najczęściej leczą ta przypadłość objawowo, podając sztuczne odpowiedniki progesteronu w drugiej fazie cyklu, oczywiście jak sie zajmą tym problemem, bo jak szukałam to okazało się że często podobnie jak u mnie nic z tym nie robią. W sumie to nie jest jakaś niebezpieczna przypadłość ale jak byś chciała się starać o dziecko to juz robi się niebezpieczne, bo ciałko żółte podtrzymuje ciąże i lepiej sie tym zająć.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 18 lat i ostatnio ok. 3 dni przed okresem pojawiło się plamienie, które po okresie nadal nie ustąpiło. Co to może oznaczać? Dodam, że zazwyczaj przed miesiączką mam bóle brzucha i piersi, natomiast teraz nie miałam żadnych objawów. Pozdrawiam, Monika

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...