Skocz do zawartości
Forum

Nie potrafię schudnąć


Gość iguniaa

Rekomendowane odpowiedzi

blagam pomozcie mi. nie pootrafie schudnac! probowalam juz przeroznych diet. przeroznych tabletek. wszystko jest krotkotrwale. poniewaz tyje pozniej podwojnie albo potrojnie. 3 lata temu stosowalam meridie stosowalam ja rok i schudlam ok 15 kg. teraz przytylam 30kg pomocy!!!wygladam jak wieloryb . moj chlopak nie mam ochotty ze mna na seks. ja tez nie, bo wstydze sie swojego ciala. nasz zwiazek przez to przechodzi kryzys!!! nienawidze siebie!!! prosze pomozcie mi!!!waze juz 92kg. przy wzroscie 162 , mam 14 lata :(:( blagam o pomoc,

Odnośnik do komentarza

zrób sobie badania na niedocyznnosc tarczycy zmeirz poziom cukru taka nadwaga moze miec podloze zdrowotne, jesli nie zdecydowanie musisz zmienic diete zadnegio pieczywa zadnych makaronów, neistety sucharki i zupki i nie stosuj zadnych cud pigulek bo one niewiele dadza niby chudniesz a potem szybciej tyjesz, naturalnie jak schudniesz to masz bardziej trwały efekt

Odnośnik do komentarza

:) Przywróciłaś mi wiarę w ludzi. Jeśli stosujesz rygorystyczne diety to normalka że potem tyjesz. dieta musi być dostosowana, nie taka, żebyś chodziła głodna, ale i nie taka byś się opychała.

Look in the doubt we've wallowedLook at the leaders we've followedLook at the lies we've swallowedAnd I don't want to hear no more

Odnośnik do komentarza

Jeśli diety skutkowały a potem pojawiał się efekt jo jo to:
- diety były zbyt rygorystyczne.
- zbyt szybko wychodziłaś z diety
- powróciłaś do nawyków i ilości spożywanych kalorii sprzed diety
- mała aktywność fizyczna.
A teraz po kolei. Jeśli dieta jest zbyt rygorystyczna to po pewnym czasie organizm zamiast spalać tkankę tłuszczową to zaczyna ją magazynować, ponieważ zabezpiecza się w ten sposób przed ,,ciężkimi czasami"dlaczego aby dieta przyniosła rezultaty powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb, stylu życia i wieku oraz płci. W diecie wcale nie chodzi oto by czuć się głodnym. Podziel swoje posiłki na 5 mniejszych ale jedzonych o równych porach. To spowoduje przyspieszenie metabolizmu i pokaże organizmowi, że nie musi już magazynować bo nie będzie głodował. Nie możesz jednak podjadać pomiędzy posiłkami, bo inaczej będziesz spożywać zbyt duża ilość kalorii i dodatkowo rozregulujesz organizm. Ostatni posiłek powinien być spożywany na 3 godziny przed snem, tak by nie obciążać układu pokarmowego na noc, kiedy tempo jego pracy dość mocno spada.
Kolejną możliwą przyczyna niepowodzeń może być to że zbyt szybko wychodziłaś z diety. Prawidłowo proces ten powinien trwać mniej więcej tyle czasu ile byliśmy na diecie, czyli jeśli na diecie redukcyjnej byłaś 3 tygodnie to tyle czasu powinno ci zająć powrót do normalnego odżywiania. Po skończeniu diety co tydzień podnoś kaloryczność tygodniowego jadłospisu o 100kcal. Jeśli już wyjdziesz z diety to pamiętaj aby nie wracać do złych nawyków żywieniowych, nie wracaj do nieregularnego jedzenia, tłustych potraw, słodyczy i fast foodów czy innych wysokokalorycznych posiłków. Zwiększ ilość kalorii ale pozostań przy posiłkach gotowanych na parze, pieczonych czy duszonych z dużą zawartością warzyw i produktów pełnoziarnistych. Ważne jest też aby po skończonej diecie nasze zapotrzebowanie było o 300-400 kcal mniejsze niż to przed dietą.
Podsumowując, aby schudnąć powinnaś:
1.Jeść 4-5 małych posiłków w regularnych odstępach
2.Unikać tłustych potraw,smażonych dań, fast foodów i słodyczy
3.Jeść dużo warzyw, produktów pełnoziarnistych, potraw gotowanych na parze, duszonych czy pieczonych.
4.Zwiększyć aktywność fizyczną. Postaraj się ćwiczyć godzinę dziennie, albo chodzić na spacery dość szybkim tempem.
Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Sukces w odchudzaniu zależy przede wszystkim od dobrej diety. Tak jak wspomnialas masz za sobą parę nieudanych prob wiec może dobrym rozwiązaniem będzie poradzenie się specjalistow – jak np. dieta 1:1 z której sama korzystam od ponad pol roku ? Dzieki nim zmieniłam swoje zle nawyki i pięknie zrzucilam 13kg.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.02.2012 o 10:52, Gość iguchnaaaa napisał:

mam 24 lata. zle nacisnelam na klawiaturze. stosowalam juz chyba wszystkich diet. blagam pomozcie mi

a stosowałaś zdrowy deficyt kaloryczny? Po zdrowym odchudzaniu efekty są długotrwałe i nie ma efektu jojo. Policz sobie całkowite zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij od tego 200 kcal. Będziesz chudła powoli, ale zdrowo i efektywnie. Dieta to bardzo duża część odchudzania, ale warto też zacząć chodzić na spacery albo ruszać się więcej w domu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...