Skocz do zawartości
Forum

Zakłopotanie z powodu orientacji seksualnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę do was drodzy forumowicze ponieważ liczę na jakąś pomoc z waszej strony. Mój problem jest dość ciężki dla mnie i jestem już cały zagubiony w tym wszystkim. Mam już 20 lat i od kiedy pamiętam to zawsze oglądałem się za dziewczynami ale z żadną nie byłem. Jednak od niedawna wszystko się zmieniło. Mam dziwne myśli, impulsy takie jakby to odczuwał popęd do chłopców choć ja sam sobie temu zaprzeczam z tego powodu że nie chcę być z facetem w związku. Nie wyobrażam sobie żebym uprawiał seks z mężczyzną itp. choć ostatnio to miałem takie fantazje, ale o dziewczynach także. Mimo to bardziej wolę dziewczyny. Podobają mi się bardziej. Jeśli chodzi o wygląd to wiadomo figura kobiety bardziej mnie podnieca. Emocjonalnie też chciałbym być z kobietą, przytulać ją, opiekować się nią itp. Właśnie przez to mnie to dręczy tak jak w/w te myśli itp. One są bezsensu dla mnie. Ja nie chcę tak dalej żyć. Wszystko też przez to że w otoczeniu chłopców się świetnie czuję i się mi dobrze z nimi gada a z dziewczynami to tak jest trochę jakby to powiedzieć sztywno. Nie odczułem nigdy takiej satysfakcji z rozmowy z dziewczyną jak z rozmową np. z kolegą. To mnie nęka. Mamie o tym powiedziałem, ona mi na to żebym się tym nie przejmował bo tak już jest że niektórzy są homoseksualni. Trochę mi lepiej było ale mimo tego i tak nie chcę być z facetem ale mam czasem takie odczucia. Jestem zakłopotany, czasem myślę że to ja ukrywam sam przed sobą swoją orientację homoseksualną, nie wiem co robić, pomóżcie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

Może po prostu boisz sie tego że możesz być homoseksualny i odpychasz to do siebie, choć w głebi serca czujesz że tak moze byc? Przede wszystkim nie przejmuj sie tym. Twoja mama ma racje- niektorzy są homoseksualni bo są i co z tego? Jesli to sprwia Ci szczescie i bedziesz szczesliwy z drugim facetem to nic komus do tego. Nie mysl o tym spotkasz na swoim zyciu osobe w ktorej sie zakochasz - poddaj sie temu uczuciu wtedy zobaczysz czy bedzie to chlopak czy dziewczyna - jesli chlopak - bedziesz z chłopakiem w dzisiejszym swiecie to normalne tylu facetów jest homoseksualistami i sa szczesliwi. Wazne zebys zaakceptowal siebie bo taki jestes, to Ty masz byc szczesliwy a nie zyc pod czyjes dyktando. Fajnie ze masz mame ktora jest wyrozumiala ucałuj ją i powiedz zeby Cie wspierala. Pamietaj ze jesli czujesz sie zle z powodu orientacji jestes niepewny zawsze mozesz porozmawiac z psychologiem ktory pozwoli Ci uwolnic swoje uczucia i emocje i zaakceptowac siebie.

Odnośnik do komentarza

Dobrze robisz kolego! Trzeba stlumic w sobie p********! Poprostu nie ogarniasz jak zagadac do dziewczyn, jak podtrzymac rozmowe. Pewnie nie wierzysz w siebie ze potrafisz pociagnac rozmowe w dobrym kierunku. Dziewczyny sa swietnymi kompankami rozmow i tylko uwierz w siebie, ze to nic zlego. 'Podnies glowe i podnij do niej! Ona ma tylko d*** i cycki! D*** i cycki nie gryzą!'

Odnośnik do komentarza

AntyGay
Założe się, że jesteś zamkniętym(/ą) homoseksualistą. Boisz się co ludzie powiedzą i ukrywasz swoją prawdziwą orientację pod kopułą homofoba.

Jeśli ktoś ma mózg pod kopułą nie spędza czasu na szykanowaniu tego czego nie lubi więc jestem pewna, że jesteś gejem/lesbijką.

Odnośnik do komentarza

mnie to troche bawi, co komu przeszkadza jaką kto ma orientacje, jaki masz w tym problem? Nie podoba Ci sie to nie wtrącaj się w cudze życie. Ciesz się, że jestes hetero. Mnie bawią takie teksty bo najczesciej pochodzą od osób które same maja jakiś problem ze sobą, maja kompeleksy i starają się zahukac kogoś żeby ukryc swoje prawdziwe ja. współczuje takiego podejścia do zycia 21 wiek a niektórzy chyba jeszcze tkwią mentalnie w średniowieczu i pewnie nie zdają sobie sprawy z tego, że homoseksualizm jest czymś natualnym połowa greckich filozofów była gejami, królowie, polscy pisarze to jest cos normalnego jesli ktos tego nie potrafi zrozumiec to przykre ze wychowal sie wsrod zawisci i nietolerancji i nie potrafi zaakceptowac kogos o innych poglądach. To takie proste myslenie kto nie jest taki jak ja jest zły i trzeba rzucić kamień. współczuje takiego myślenia ale co zrobić... są ludzie i ludzie.

Do autora wątku:
nie przejmuj się takimi słowami, ludzie zawsze będą gadać, jak nie mają swojego życia nic ciekawego się nie dzieje w ich codziennosci to bedą dokuczać, tak juz jest, dzwon głośny bo pusty. Nie przejmuj się tym, bądź sobą!

Odnośnik do komentarza

~ stara-baśń serio uważasz, że w Polsce można być szczęsliwym gejem? Po pierwsze to w Polsce mamy zaścianek, jesli chodzi o poglądy na świat, więc raczej jest trudno takim osobom...

Po drugie, znasz może jakiegoś szczęśliwego geja? Ja osobiście znam kilku, więc miała okazje poznać to "środowisko" i wszystko opiera się tam na seksie i wykorzystywaniu siebie nawzajem. Niestety nie znam żadnego szczęśliwego związku tego typu...

Odnośnik do komentarza

Truth, to mają udawać heteroseksualistów ponieważ nie będą szczęśliwi w tym kraju? To tak nie działa. Człowiek nie budzi się rano i stwierdza "od dzisiaj będę gejem". Taki się rodzi i pomimo, że zdaję sobie sprawę, że nie będą nad wyraz szczęśliwi w tym kraju, wątpię by homoseksualizm im "miną" z tego powodu.

Odnośnik do komentarza

Wcale nie twierdze, że powinni udawac kogoś kim nie są. To byłoby bez sensu. Ja tylko powiedziałam, że ze swojego doświadczenia nie znam żadnego szczęsliwego geja. Oni maja naprawdę bardzo skomplikowane, nieszczęsliwe życie, bo albo wykorzystuja po cichu innych facetów, a udaja hetero, albo są tymi wykorzystywanymi. Kiedyś myślałam jak wy, czyli, że spoko są to są, niech będa szczęsliwi. Zresztą w tv widzi się takie szczęśliwe pary. Ale jak zobaczyłam to z bliska to okazało się, że jest inaczej...

Odnośnik do komentarza

To że nie znasz nie znaczy że ich nie ma, może własnie dlatego że musza się ze sobą tajniaczyć i sa dyskryminowani dlatego wiodą takie życie, moze pora to zmienic? tylko ze mentalnosc i ludzi sie nie zmieni zaścianek zawsze bedzie wytykał palcami dlatego trzeba byc sobą na przekór innym trzeba miec silna psychike i nie poddawac sie tak latwo nie dac sie zahukac, najmniejsze pieski najgłosniej szczekaja i ludzie słabi zakompleksieni i nietolerancyjni zawsze beda szczekac bo tyle tylko potrafią ja uwazam ze niech kazdy bedzie kim chce pod warunkkiem ze nie krzywdzi 2 osoby bo gej + gej = zwiazek z wyboru nikogo nie krzywdza inna sytuacja jest np pedofilia to juz jest krzywda i tego nie toleruje ale homoseksualizm jak najbardziej tak

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam, niedawno pisałem tu na forum na temat moich kłopotów z orientacją seksualną. Mimo iż wiele razy spokojnie się zastanawiałem na sobą, rozmawiałem o tym z mamą, to zawsze dochodzę do wniosku że jestem heteroseksualny, ale nie w tym problem. Odczuwam w sobie pewien lęk przed tym że mogę być gejem mimo iż toleruję ludzi z tą orientacją, a ja sam sobie już powiedziałem że jeśli tak ma być to będę gejem i to zaakceptowałem. Problem w tym że ja chcę mieć dziewczynę choć nigdy nie miałem, i gdy widzę np w szkole to obawiam się tego że nie będę mógł być z nią bo jestem niby gejem. Byłem u psychiatry biorę leki na nerwicę natręctw juz 2 miesiące, lekarz też mi dużo o tym mówił, ale ja mimo iż przyjąłem do wiadomości to że mogę być gejem to podobają mi się dziewczyny i mam obawy przed homoseksualizmem. Próbowałem zmienić swoje fantazje na homoseksualne, może i je akceptuję, ale nadal wolę kobiety. Nie wmawiam tego sobie. Próbowałem oglądać się za facetami ale czuję pewną blokadę, nie chcę tak! Nie wiem jak się z tym poradzić, proszę o pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Byłem zakochany/ zauroczony kilka razy w dziewczynie ale nigdy nie odwzajemniono mi tego uczucia. Jeśli chodzi o facetów to nie zakochałem się jak narazie w żadnym, ale czasem odczuwam fascynajcję, sympatię do osoby tej samej płci, dlatego też te wątpliwości. Nigdy nie miałem zamiaru mimo tego być z chłopakiem, czuję taką blokadę. Do dziewczyn nie czuję takiej blokady, ale ciężko mi zagadać, a jak zagadałem to dostałem kosza i tyle mi z mojego życia w relacjach damsko- męskich. Mam już tego dość, nie znoszę tych szczęśliwych par w szkole, czuję zazdrość, najlepiej bym znikną z tego świata, skończyły by się wreszcie kłopoty

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

przestań:) Po prostu miałeś pecha, może właśnie przez to masz taki problem. Może właśnie w taki sposób tłumaczysz sobie niepowodzenia w relacjach damsko- męskich. Może zbyt szybko skracasz dystans i płoszysz dziewczyny? Dlaczego dostałeś kosza, może powiedziałeś coś nie tak albo nie ctak do tego się zbarałeś?

Odnośnik do komentarza

Może tak jest, wszystko przez to że chciałbym mieć, tą, która by mi powiedziała że mi na mnie zależy, choć wiem że pokazując się tak jak teraz na forum nie poderwię żadnej, ale tak jest. Przykładowo chodzę na basen, są tam dziewczyny też, ale ciężko mi jest zagadać bo nawet bym nie wiedział co powiedzieć, a jak już to znowu bym dostał kosza. Czuję że jestem hetero, ewentualnie biseksualny, ale tylko przez to że w rozmowach z chłopcami dobrze się czuję, czasem się czymś, kimś zachwycę, ale nie przyjdzie mi do głowy by z nim być, nie zakochałem się w chłopcu tak by całe dni o nim myśleć, tęsknić za nim. W przypadku dziewczyn tak już było. Proszę o więcej opinii, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

po prostu nie wierzysz w siebie nie doceniasz siebie i nie wierzysz w to, ze ktoras sie zakocha, nie mysl w ten sposob po prostu daj sobie szanse, sprobuj - pare razy mozesz sie zawiezc az trafisz na wyjatkowa dziewczyne t ojak z jazda na rowerze - nie auczysz sie jezdzic jak pare razy sie nie wywalisz, tak samo w zwiazkach!

Odnośnik do komentarza
Gość zdrgnkol

Witam Cię :).
Mam konto na tym forum, ale nie napiszę z mojego konta, iż nie chcę aby ludzie wiedzieli, o tym co zaraz napiszę. Życie geja nie jest łatwe. Wiem to, bo sam nim jestem. Trzeba się ukrywać :). Twoja mama jest tolerancyjna, więc ze strony rodziny nie musisz się martwić. Pytanie, czy warto jest być gejem? A no... To jest pytanie, którego nie powinno się zadawać. Równie dobrze można zapytać, czy warto być heterykiem. Jeśli czujesz pociąg seksualny i emocjonalny do kobiet, a do mężczyzn tylko seksualny... Poczekaj z rok. Może to tylko okres przejściowy. Przede wszystkim nie wmawiaj sobie, że jesteś hetero, homo, czy bi. Za bardzo o tym nie myśl. Samo się poukłada (przynajmniej bądź dobrej myśli). Kobiety są ładne, też lubię się na nie patrzeć, ale tylko na ubrania, albo na zgrabne ciało. W najmniejszym stopniu nie pociągają mnie erotycznie. Czyli jestem gejem. Jeśli będziesz chciał się spotkać z jakimś facetem, to uważaj! Większość gejów, to dziwki (to smutne..., niestety prawdzie). Polecam stronkę kumpello.pl . Zawsze można pogadać. Bez portalu raczej się nie spotkasz :). Jeśli będziesz z kobietą - dobrze, bo tak natura nakazuje. Jeśli będziesz z facetem - też dobrze, nie jestem w stanie podać argumentu dlaczego, ale faceci też się mogą kochać. Dzisiaj mój znajomy się oświadczył chłopakowi *.* . Moja rada... Nie mów sobie teraz, że jesteś gejem, hetero, czy bi. Może to wywołać niepotrzebne myśli (np. chęć samobójstwa). Mi właśnie przyszło do do głowy, na szczęście mam moich wspaniałych przyjaciół, którzy mnie zaakceptowali i pomogli. Podejdź do tego z dystansem. A gejem może się okazać Twój znajomy, pewnie znasz jakiegoś, ale nie wiesz o nim :).
Pozdrawiam Dawid95.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...