Skocz do zawartości
Forum

Brak odczuwania czegokolwiek do drugiej osoby a aseksualizm


Gość NiewiadomaAmelia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NiewiadomaAmelia

Jestem 25-letnią kobietą, która nigdy nie była w żadnym związku (ani z mężczyzną, ani z kobietą).
W całym moim życiu byłam kilka razy pytana na randki, ale odmawiałam. Nie pójdę na randkę z osobą przy której nie odczuwam żadnych emocji (ani pozytywnych, ani negatywnych, zupełnie nic).

Potrafię powiedzieć, że dany chłopak jest atrakcyjny bądź dana dziewczyna ładna, ale moje serducho ani drgnie, tak samo jak te przysłowiowe "motylki w brzuchu", ani żadnych odczuć pożądania. Zupełnie nic nie ma.
Nawet jak byłam dużo młodsza, było to samo. Nigdy nie byłam nikim zauroczona. Dla mnie kiedy mówię, że ktoś jest atrakcyjny, pomimo tej uwagi czuję się tak normalnie jakbym myła ręce. Żadnych specjalnych uczuć.

Czy to może być aseksualizm (nie martwię się tym w ogóle jeśli bym była, ale chciałabym przynajmniej wiedzieć co i jak to nazwać).

Odnośnik do komentarza

Aseksualizm to stan, w którym nie odczuwa się pożądania seksualnego, a u Ciebie nie ma nawet żadnych pozytywnych emocji związanych z drugą osobą... Myślę, że skoro jesteś już dorosłą dojrzałą osobą i ciągle tak jest to powinnas iść do psychologa, aby zrozumieć swoją tożsamość. A powiedz... czy uważasz się za osobę szczęśliwa? Czy odczuwasz pozytywne emocje związane z czymkolwiek? Chociażby oglądając ulubiony film, jedząc ulubiony posiłek czy uprawiając ulubiony sport?

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza
Gość NiewiadomaAmelia

Tak. Jest dużo rzeczy, które mnie cieszą.
Uważam, że jestem osobą szczęśliwą. Mam pracę, którą uwielbiam, przyjaciół.

Mam hobby, itp.

Pożądania seksualnego nie odczuwałam do nikogo, nigdy...

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Trudno jest ocenić czy jesteś osobą aseksualną. Aseksualizm polega na nieodczuwaniu pożądanie seksualnego do żadnej płci, jednak aseksualiści zazwyczaj odczuwają potrzebę bliskości, pragną nawiązywać bliskie relacje, ale bez seksu. Aseksualizm nie jest zaburzeniem, obecnie uważany jest za tak zwaną czwartą orientacje seksualną.
Brak potrzeb seksualnych i brak odczuwania pożądania może być także jednym z zaburzeń seksualnych.To jego przyczyn należą najczęściej zaburzenia hormonalne traumy dzieciństwa. Radziłabym konsultację z seksuologiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...