Skocz do zawartości
Forum

Problemy z zajściem w ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość ma...os

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i wspólzyje bez dodatkowych zabiezpieczen.

Dostalam krwawienie z odstawienia w czasie 7 dniowej przerwy i nie rozpoczelam nowego opakowania. i w czasie przerwy i po normalnie wspolzyje bez dodatkowych zabezpieczen. Zrobilam test ciazowy, wyszedl negatywny. zrobilam test, bo wolalam sie upewnic, czy nie jestem w ciazy. moze na drugi dzien jakos 3 tygodnie od odstawienia tabletek dostalam okres bardzo rzadki i krwisty nigdy nie mialam takiego krwawienia wygladalo to jak normalna krew a nie jak okres ( nie wiem jak to okreslic) Czy jak dostalam ten okres to na pewno nie jestem w ciazy??
Kiedy moge ewentualnie zajsc w ciąże??
i czy jak dostalam okres znaczy ze powrocila owulacja ?
Szczerze mowiac zmartwilo mnie to, ze test wyszedl negatywnie i ze dostalam okres, myslalam, z emoge byc w ciazy. Obawiam sie czy przez branie tabletek przez okolo 5 lat nie bede mogla zajsc w ciaze???
Porsze o odpowiedzi.. z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jeżeli stosowała Pani antykoncepcje przez 5 lat, zaburzyło to w pewnym stopniu oś podwzgórze-przysadka-jajnik i tym samy cykl menstruacyjny. Dlatego też, pierwsze cykle po odstawieniu tabletek, mogą być nieregularne i bezowulacyjne.
Nie wiem kiedy dokładnie wykonała Pani test ale myślę, że za wcześnie. Najlepiej wykonać jest taki test w dniu spodziewanej miesiączki, jeżeli się ona nie pojawi.
Przedstawiony obraz krwawienia, może być krwawieniem implantacyjnym. Jest to krwawienie występujące 6-7 dni po zapłodnieniu, związane z zagnieżdżeniem zarodka w macicy. Macicy jest przekrwiona i rozpulchnionia. Czasami zarodek może trafić na jakieś naczynie. Plamieniu temu nie towarzyszy ból podbrzusza, nie występują też skrzepy.
Proszę powtórzyć test. Najlepiej do testu użyć moczu porannego.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tabletki antykoncepcyjne to preparaty hormonalne, które bezpośrednio wpływają na płodność kobiety. Wprawdzie teoretycznie ich odstawienie powoduje natychmiastowy powrót płodności, aczkolwiek dość często przez pewien czas mogą występować cykle bezowulacyjne. Dlatego też niektórzy specjaliści zalecają kobietom, by rozpoczęły starania o dziecko po 3-6 miesiącach od odstawienia tabletek. Odpowiadając na Pani pytania:
1. To, że miała Pani krwawienie nie oznacza, że nie może być Pani w ciąży.
2. Najlepszy okres na zajście w ciążę powinna ustalić Pani ze specjalistą ginekologiem.
3. To, że pojawiło się krwawienie, nie oznacza, że wystąpiła prawidłowa owulacja.
4. Stosowanie tabletek nie zaburza płodności po ich odstawieniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...