Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenie cyklu miesiączkowego


Ala30

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Kilkanaście dni temu pisałam do was z wątpliwosciami dotyczącymi ciązy. Chciałam dodać, że dziś jest moj 52 dzien cyklu a nadal nie mam@ Ciąże musialam wykluczyc gdyz ok10 dni po terminie @ wysokość Beta HCG wynosiła 3,2 wiec to nie ciąza. Jakwspomnialam czynniki zaburzające moj cykl są znikome typu stres, choroba, lekarstwa, zmiana klimatu itd.
Wię cpytanie dlaczego nie mam calda @ cale praktycznie zycie odkąd mam miesiączke wystepowała u mnie co 33 dni. Natomiast teraz jestem zaskoczona. Moge miec nadzieje ze przyjdzie w kolejnym terminie czyli 2 lutego? (jesli przyszłaby 31 stycznia 2011 to nastepna wypadłaby 2 lutego dlatego pytam)

Odnośnik do komentarza

Witam Ala30,

Czasami w trakcie życia u każdej kobiety może pojawić się przerwa w miesiączkowaniu. Jeżeli przez okres co najmniej 3 cykli nie wystąpi krwawienie-stan taki nazywamy wtórnym brakiem miesiączki i jest to już najczęściej patologia. Przyczyn wtórnego braku miesiączki może być kilka- jak będziesz chciała to opiszę Ci je dokładnie.
Powinnaś zbadać sobie hormony tarczycy, stężenie prolaktyny, oraz hormony płciowe(estrogeny, progesteron)-jeżeli okres po 3 cyklach się nie pojawi oraz udać się do lekarza.
Całą diagnostykę wtórnego braku miesiączki zaczyna się od tzw. testu progesteronowego, jeżeli wyjdzie ujemny wówczas rozszerzamy diagnostykę.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...