Skocz do zawartości
Forum

Konflit serologiczny a poronienie przy braku podania przeciwciał anty D


Gość an...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

3 lata temu urodzilam coreczke, mialam wtedy podane antyciala d. Rok temu bylam w kolejnej ciazy ale niestety poronilam w 8 tc, wtedy nikt nie podal mi antycial d a krwawienie bylo barzdo obfite. Teraz bylam w ciazy i znow poronilam w 7 tc, o anytgenach nie ma rzadnej mowy bo w UK twierdza ze jezeli poronienie bylo przed 12 tygodniem ciazy to wszystko jest w porzadku. Teraz moje pytanie czy konflikt serologiczny mogl doprowadzic do poronienia? drugie poronienie bylo calkowicie inne niz pierwsze. Rok temu krwawienie bylo tak ogromne ze musialam sie przebierac i ogromna ilosc skrzepow. Tym razem krwawienie trwalo 3-4 dni i bylo w nim tylko sluz z krwia rzadnych skrzepow, krwi bylo mniej niz przy miesiaczce. Nie wiem co myslec,chialabym sie dowiedziec czy to mozliwe, czy moge myslec o kolejnym dziecku i co mam zrobic jesli te antyciala powstaly w moim organizmie? Czy teraz jest cos co moge zrobic abym mogla miec kolejne dziecko, czy jest jakis czas ktory trzeba odczekac i jakim badaniom sie poddac aby urodzic zdrowe dziecko. Z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza

Witam,

Celem immunoprofilaktyki w konflikcie serologicznym jest neutralizacja antygenów płodowych zanim układ immunologiczny matki je rozpozna i wytworzy mechanizm pamięci immunologicznej. Powinna być ona powtarzana po każdym po rodzie i w trakcie każdej ciąży-ponieważ podanie immunoglobuliny zabezpiecza tylko na kolejną ciąże.
Powinnaś dostać immunoglobulinę anty D po każdym poronieniu.
Poronienia wystąpiły, bo pewnie dostałaś zbyt małą dawkę po pierwszej ciąży i tym samym nie zabezpieczyła Cię.
Być może występuje dodatkowo inna niezgodność w innym układzie np. Kell.
Myślę, że powinnaś przyjechać do polskiego porządnego ginekologa, najlepiej jakiegoś profesora. Ludzie narzekają na polskich lekarzy ale są jednymi z najlepszych w europie.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość asiunia194

Witam u nas tez mamy konflikt. po pierwszym dziecku dostalam anty d, w druga ciążę zaszłam po 2,5 roku ale niestety w 5tyg. poroniłam ale w ciągu 3 dób po poronieniu dostałam anty d. i lekarka mi też powiedziała że po każdym poronieniu trzeba je podawać

Odnośnik do komentarza
Gość Katrin 26

Ja 7 lat temu urodziłam synka , mamy konflikt i nie dostałam anty d , po równych dwóch latach po urodzeniu synka urodziłam córeczkę , wtedy została mi podana anty d . po 4 latach zaszłam w ciąże i niestety skończyła się poronieniem w 6 tyg. Możliwe żeby anty d nie działała po takim czasie ? Po poronieniu dostałam zastrzyk , teraz jestem znowu w ciąży i to zagrożonej .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...