Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha u dziecka po posiłku


Gość ka...il

Rekomendowane odpowiedzi

moja 9 letnia coreczka od kilku dni cierpi na bol brzucha ,zlokalizowany w okolicy pepka .
bol zwykle wystepuje wieczorem ,albo po sporzyciu posilkow ,bylam u pediatry ,jego zdaniem trzeba czekac
NA CO ???
jutro idziemy do ginekologa dokonamy badania usg
bardzo prosze o minimalna rade ,co dalej ??
jakie badania powinnam wykonac

dziekuje
DOROTA

Odnośnik do komentarza

Witam,

Źródłem bólu w okolicy pępka może być najczęściej jelito cienkie, wyrostek lub prawa połowa jelita grubego. Na ból w tej okolicy mogą także rzutować inne narządy. Proponuję najpierw wykonać USG j.brzusznej.
Udaj się z córką najlepiej do gastrologa, to was dalej poprowadzi. Po charakterystyce objawów i badaniu fizykalnym, może zlecić dodatkowe badania np. gastroskopię.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam pytanie i prosze o jakas pomoc co mam zrobic.Moj synek ma 11 miesiecy i nie przespalam zadnej nocy jeszcze.Od urodzenia ma problemy z brzuszkiem do 5miesiaca dokuczaly mu kolki.Na poczatku mial mleko dla dzeci ze skaza bialkowa ,poniewaz bylo podejrzenie ze ja ma po badaniach okazalo sie ,ze jednak jej nie ma. Przeszlismy na normalne mleo po Bebilonie zaczal robic kupy z krwia bylismy w szpitalu przeszlismy na inne mleo i kupy wrocily do normy ale nadal dokuczal brzuszek.Nie pomagaly zadne kropelki.Zmienialismy na wszystkie mleka jakie sa tylko mozliwe i caly czas dokucza mu brzuszek.Kilka krotnie bylam u pediatry ktory mnie zbywa i zapisal debridat i to wszystko.A tak sie nie da funkcjonowac on sie meczy i placze po nocach i dla nas jest to uciazliwe. Mial badania usg brzuszka jak mial 4miesiace i wszystko ok . Nie wiem co mam juz robic a spodziewamy sie drugiego dziecka aja juz padam nie mam sily.prosze o jakas pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...