Skocz do zawartości
Forum

Wzmożone oddawanie moczu przy zapaleniu jajnika


Gość lo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj byłam u lekarza ginekologa bo dostałam strasznych skurczy w pochwie po stosunku,wraz z bólem miałam mdłości i prawie straciłam przytomność bo tak było mi słabo.Lekarz stwierdził zapalenie jajnika,wczoraj wieczorem ból przeszedł a dziś cuję uczucie pełnego pęcherza i często sikam a od 2godzin czuję się źle bo mam straszne dreszcze i mam dolną część brzucha strasznie gorącą,proszę o poradę

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Bardzo prawdopodobne, że Twoje objawy są związane z przechodzonym zapaleniem przydatków i zalecone leki jeszcze nie zaczęły w pełni działać. Jeśli jednak Twój stan będzie nadal się pogarszał to powinnaś niezwłocznie zgłosić się na kontrolę do swojego lekarza ginekologa. Nie jest wykluczone, że częstomocz jest związany z zapaleniem układu moczowego.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Tak silny ból i omdlenie związane jest z podrażnieniem otrzewnej przez stan zapalny jajnika. Dreszcze natomiast często towarzyszą podwyższonej temperaturze ciała, czasem gorączce, które są obecne podczas zapalenia jajnika.
Dodatkowo objawom zapalenia jajnika towarzyszy również stan zapalny błony śluzowej macicy, czego wynikiem są biegunki, kolka jelitowa, zaparcia, podrażnienie pęcherza moczowego(stąd częste siusianie).
Inną przyczyną może być również towarzysząca infekcja dróg moczowych, o ile masz jakieś dodatkowe objawy.
Myślę, że powinnaś kontynuować branie antybiotyku. Wyraźne jego działanie obserwowane jest zwykle po 3-4 dniach. Do tego czasu musisz być cierpliwa. Dodatkowo możesz odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu i zrobić sobie badanie moczu o po zakończonej kuracji zrób sobie badanie usg jamy brzusznej.
Przez czas antybiotykoterapii dobrze by było gdybyście zrezygnowali ze swoim partnerem ze współżycia.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...