Skocz do zawartości
Forum

Tycie mimo trzymania diety


Gość ex...em

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problemy ze zgubieniem wagi. Mierzę 1,70 ważę 79 kg, mam 18 lat. Źle czuje się w swoim ciele chciałabym zgubić kilka kg ale bardzo ciężko mi to przychodzi a kiedy zacznę już walkę i trzymam się ścisłej diety to zamiast chudnąc waga idzie mi znacznie w gorę. Nie rozumiem dlaczego, jest to bardzo demotywujace. Próbowałam diety dukana ale ze względu na rosnącą wagę zaprzestałam jej. Dodatkowo uprawiam sport, staram się przynajmniej trzy razy w ciągu tygodnia przez godzinę ćwiczyć w domu a prócz tego mam trzy razy w tygodniu lekcje w-f i dwie godziny treningu bo chodzę na siatkówkę. CO ma zrobić aby skutecznie schudnąć i się nie męczyć a waga zamiast iść w górę spadała na dół. Proszę o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze warto policzyć ile wynosi nasza całkowita przemiana materii, wtedy łatwiej będzie Ci dopasować odpowiednią dietę. Całkowitą przemianę materii obliczymy korzystając ze wzoru Harrisa - Benedicta

Kobiety: PPM (kcal) = 655,0 + 9,56 W + 1,85H -4,68 A

W –masa ciała kg; H –wzrost cm; A –wiek
Potem obliczamy CPM czyli całkowitą przemianę materii. Czyli to co spalamy przy normalnym funkcjonowaniu.
Całkowitą przemianę materii wyliczamy zależnie od poziomu aktywności fizycznej, w sposób następujący:
→ mała aktywność fizyczna: PPM x 1,4 (lub 1,5)
→ średnia aktywność fizyczna: PPM x 1,7
→ duża aktywność fizyczna: PPM x 2,0
Jak już policzysz go sobie to dopasuj dietę tak by był deficyt kalorii, mniej więcej o 300 kcal. Jeśli pomimo zmniejszenia ilości kalorii, wysokiej aktywności fizycznej nadal będziesz przybierać na wadzę i to znacznie ( niewielkie przybranie może być spowodowane rozrostem tk. mięśniowej która jest cięższa niż tk. tłuszczowa) radzę zrobić sobie badania hormonów tarczycy oraz zgłosić się do lekarza w celu wyeliminowania przyczyn zdrowotnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...