Skocz do zawartości
Forum

Torbiel na jajniku


Gość Luna_87

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy bolały mnie jajniki. W trakcie okresu ból był nie do wytrzymania a okres zwykle był obfity i trwał dosyć długo. W końcu nie wytrzymałam poszłam do lekarza. Zrobił mi USG i okazało się, że mam torebiel na jajniku. Byłam z tym USG u lekarza i on przypisał mi - nie uwierzycie. Tabletki antykoncepcyjne!!!! Czy faktycznie tabletki hormonalne mi pomogą? Czy powinnam zaufać jego decyzji? Proszę o poradę!!

Odnośnik do komentarza

Ja myślę że lekarze nadużywają przepisywania tabletek antykoncepcyjnych na wszelkie dolegliwości, ale akurat torbiele leczy się między innymi tabletkami. Torbiele powstają w czasie owulacji a przy antykoncepcji nie ma owulacji i torbiel się może wchłonąć. Ja bym na twoim miejscu poprosiła lekarza żeby ci to dobrze wytłumaczył. Ewentualnie zapytaj o alternatywny sposób, chociaż jedną z alternatyw jest operacja więc chyba lepiej tabletki przez jakiś czas poużywać.

Odnośnik do komentarza

...a więc byłam u ginekologa, zrobiłam cytologię i usg, które pokazało, że mam 34mm torbiel na lewym jajniku, ale doktor powiedział, że krwawienia międzymiesiączkowe to nie od tego i dostałam skierowania na badania dotyczące hormonów w szpitalu.
Jednak zastanawia mnie jedna rzecz, bo nic nie mówił o sposobie ,,pozbycia" się tej torbieli, a wydaje mi się, że 34mm to już dość dużo... Czy mógłby mi jakiś ekspert odpowiedzieć co teraz z tą torbielą, czy trzeba to jakoś leczyć? No i jeszcze jedno - pisząc o torbieli na lewym jajniku miał na myśli moją lewą stronę czy swoją? Bo po mojej prawej mi dokucza od długiego czasu coś w brzuchu (o czym mu mówiłam), a usg wykazało jedynie tą sporą torbiel i nie wiem czy to właśnie od tego.
I jeszcze jedna rzecz - jeśli okaże się, że mam zaburzenia hormonalne, to jak wygląda leczenie?
Czekam jeszcze niecierpliwie na wynik cytologii, lekarz ma mi wysłać SMS-em... mam nadzieję, że nie będzie IV grupy :(((

Odnośnik do komentarza

jezeli robia ci sie pajaczki na nogach po tabletkach to zbadaj sobie krzepliwosc krwi i Vczynnik Leidena. Jesli chodzi o torbiel to pros "górę" zeby mozna ją bylo tabletkami rozgonic, bo jesli nie i okaze sie ze masz torbiel endometrialna to czeka cie operacja i to pewnie nie jedna. Ja niestety mam juz kilka takich za soba...

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Trudno mi coś więcej powiedzieć, ponieważ nie znam dokładnego wyniku USG. Wytyczne określające postępowanie, w razie występowania torbieli jajnika, zależne są od ich wielkości lub/i rodzaju.
Postępowanie w tego rodzaju przypadkach może być farmakologiczne(hormonalne), jak również operacyjne.
Myślę, że Pani lekarz dobrze wie co robi;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość chudziutka10

Witam,
Boje sie chodzić do ginekologa gdyż ostatnio przy badaniu wziernikiem okropnie mnie to bolalo i zaczęłam płakać, ginekolog zaczęła na mnie krzyczeć, lecz mnie to bardzo boli. Do tego mam torbiela i powinnam iść, ale się boje

Odnośnik do komentarza

witam pare lat temu miałam usunenty torbie miałam depresie itp ale sie pozbierałam i teraz ma 2 torbiela hociasz jest mały inie nadaje sie do leczenia ale mam hyba mam depresie bo tak bardzo chem miec dziecko a jesli mi wytna tego torbiela to jusz moge pomazycz o dziecku co robic pomuszcie

Odnośnik do komentarza
Gość zaniepokojona25b

Witam mam 25 lat i ostatnio podczas pobytu w szpitalu miałam robione USG jamy brzusznej na której wykazano że:
Jajniki o strukturze wielopęcherzykowej. Ponadto na lewym jajniku mam torbiel czynnościową o śr. 2,7 cm a na prawym Ciało żółte krwotoczne o śr. 1,5 cm. W związku z tym mam kilka istotnych dla mnie pytań:
Co oznacza że jajniki są wielopęcherzykowe?
Czy jest to w jakiś sposób groźne?
Czy muszę podjąć natychmiastowe leczenie?
Jeśli tak to jakie leczenie mnie czeka?
Zależy mi na opinii kilku specjalistów a zwyczajnie nie mam kiedy udać się do dobrego Ginekologa. Terminy są odlegle a mi zależy na czasie. Z góry ślicznie dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...