Skocz do zawartości
Forum

Przewlekła infekcja


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, który bardzo mnie stresuje. Na początku tego roku bardzo intensywnie i często trenowałam na siłowni, mój organizm nie był do tego przyzwyczajony, ponieważ wcześniej moją główną aktywnością były jedynie spacery. Na początku marca robiłam okresowe badania do pracy, w morfologii wszystko w porządku oprócz delikatnie obniżonych limfocytów: 20,1% i leukocyty w górnej granicy normy. Niedługo po tych badaniach mój partner przyniósł do domu grypę, zaraziłam się nią i przeszłam ją łagodnie. Jakieś dwa tygodnie po wyleczeniu zaczęły się problemy z katarem spływającym tylną ścianą gardła i chrypką z rana, do tego stan podgorączkowy, około 37-37,2. Po jakimś czasie trochę to zelżało, ale cały czas powracało. W połowie czerwca zaczęły się bóle nóg, do tego ta wydzielina w gardle, chrypka. Po krótkim czasie od tych objawów zachorowałam na pierwszą w swoim życiu anginę, którą, jak na anginę też przeszłam dość łagodnie, antybiotyk wybrałam do końca. Po tygodniu wróciłam do pracy, ale ciągle męczył mnie ten katar spływający gardłem i stan podgorączkowy. Tydzień temu zaczęło boleć mnie gardło, myślałam, że to nawrót anginy, ale to nie było to. Po dwóch dniach od doszedł cieknący katar, który przerodził się w gęsty, czasem żółty. Ten katar już mogłam wysmarkać. Było to uciążliwe do tego stopnia, że od wtorku jestem na zwolnieniu (KOLEJNYM). Do dzisiaj nie do końca mi przeszło i cały czas ten stan podgorączkowy. Chodzę po internistach, przyjmuję sterydy donosowo, łykam jakieś witaminy.. W piątek byłam prywatnie u laryngologa, Pani obejrzała mój nos, gardło i uszy. Dostałam skierowanie na TK zatok i kolejne leki. Jutro chcę iść na wymaz z nosa i gardła w kierunku chlamydia pneumonia. Strasznie męczy mnie to psychicznie, zaczęłam myśleć już tylko o tym, co mi dolega.. Momentami jestem przerażona, a przez to zmęczona. Czy ktoś może coś podpowiedzieć? 
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi. 🙂 

Odnośnik do komentarza

Aplikacja do nosa niszczy śluzówkę, więc to żadne  rozwiązanie, a jeszcze sterydy😛

Na przeziębienie polecam pić gorącą  herbatkę z korzenia imbiru +cytryna +miód lipowy, czosnek przecisnąć przez praskę i dojadać np. do śniadania, rosół też pomaga. 

Kup w aptece spray larimax, aplikacja do gardła, zapobiega namnażaniu się patogenów, łagodzi dyskomfort w  gardle. 

Na katar jak tylko się zaczyna dobrze brać tabletki np. A-katar, udrażnia nos i hamuje rozwój kataru. 

Rób badania, ale z lekami uważaj, pozwól organizmowi walczyć.

Może zrób test na boreliozę. 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, ka-wa napisał(a):

Aplikacja do nosa niszczy śluzówkę, więc to żadne  rozwiązanie, a jeszcze sterydy😛

Na przeziębienie polecam pić gorącą  herbatkę z korzenia imbiru +cytryna +miód lipowy, czosnek przecisnąć przez praskę i dojadać np. do śniadania, rosół też pomaga. 

Kup w aptece spray larimax, aplikacja do gardła, zapobiega namnażaniu się patogenów, łagodzi dyskomfort w  gardle. 

Na katar jak tylko się zaczyna dobrze brać tabletki np. A-katar, udrażnia nos i hamuje rozwój kataru. 

Rób badania, ale z lekami uważaj, pozwól organizmowi walczyć.

Może zrób test na boreliozę. 

Na początku dziękuję bardzo za odpowiedź! 🙂 Jeśli chodzi o sterydy, to faktycznie zauważyłam, że po kilku dniach stosowania pojawia się w katarze niewielka ilość krwi. Po odstawieniu od razu przechodzi. Jeśli chodzi o boreliozę, to sprawdzę, nie zaszkodzi. 🙂 

Odnośnik do komentarza

Może warto stosować jakieś suplementy profilaktycznie?  Wiadomo zdrowia nie da się kupić! 

W tym temacie polecam poczytać o pyłku pszczelim i czym jest pierzga...
Dowiedziałam się ostatnio o batonach z tymi składnikami!
Więcej dowiecie się na stronie beestrong.pl
Jak wiadomo od dawna, miód i jego składniki są znane z dobroczynnych właściwości 😉

Edytowane przez Adela
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...