Skocz do zawartości
Forum

Problem ze szkołą


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otóż stresuje się pójściem do szkoły obiecuję mamie że będę chodził ale na drugi dzień coś mnie napada że pani od chemi i fizyki będzie zła bo ostatnio nie byłem tydzień przez zatrucie i grypę (moja pani od chemi jest bardzo surowa, tak samo od fizyki bo mam z nia te same lekcje) W tamtej klasie miałem taki sam problem i chodziłem do psychologa szkolnego. Nie wiem co zrobić, nie chce okłamywać mamy i chodzić do szkoły.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.06.2024 o 07:50, Hyundu napisał(a):

Nie wiem co zrobić, nie chce okłamywać mamy i chodzić do szkoły.

W takim razie nie okłamuj, porozmawiaj szczerze. Powiedz prawdę i poproś by mama zapisała Cię do psychologa na NFZ. Jest coś takiego jak poradnia zdrowia psychicznego i można Cię tam zapisać bez skierowania. A jeśli nie chcecie do tej przychodni to na skierowanie do psychologa można liczyć od lekarza rodzinnego. Bez tego się nie obejdzie, bo najwyraźniej potrzebujesz stałego kontaktu z psychologiem, zwłaszcza, że na termin NFZ długo się czeka. A do szkoły niestety trzeba chodzić. Jeśli tak bardzo przejmujesz się nauczycielami/szkołą to nie oznacza, że masz problem z nauczycielem/szkołą i że trzeba od tego uciec. Bo w dorosłym życiu stale będziemy spotykać kogoś kto nas wkurzy, będzie próbował zdołować np. w pracy. I czy w tej sytuacji nie będziesz pracować? Hmmm... za coś przecież trzeba będzie żyć-prawda? A więc najrozsądniej jest zapisać sie na terapie, gdzie poznasz przyczyny tego stanu i dowiesz się czemu sie tak przejmujesz, dlaczego masz lęki. Terapia pomoże Ci nabrać pewności siebie, polubić siebie, nauczyć asertywności. Od problemów sie nie ucieka, problemy się rozwiązuje. 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...