Skocz do zawartości
Forum

Złamanie kości łokciowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 1szego Września zostałem uderzony ciężkim przedmiotem w przedramię w wyniku czego nastąpiło złamanie kości promienowej (bez przemieszczenia) i kości łokciowej z niewielkim przemieszczeniem, założono mi tylko gips, po 5tyg zdjęto gips i stwierdzono kość promieniowa- zrost postępujący, kość łokciowa - brak ewidentnych cech zrostu, wywalono mnie za bramę ze szpitala bez niczego i że mam ruszać tą ręką i wrócić do kontroli za 2 mc, nie wiem co z tym robić, potrzebuję jak najszybciej wrócić do pracy, z dnia na dzień kończą się oszczędności 

IMG_8621.jpeg

IMG_8619.jpeg

Odnośnik do komentarza

Jestem ubezpieczony, był to wypadek w pracy, odszkodowania to ostatnia rzecz jaką mnie martwi, potrzebuje tą rękę sprawna jak najszybciej się da, byłem u dwóch ortopedów prywatnie, imo z tego samego miasta co ja, więc nie wiem czy oni nie są w zmowie, oni mówią żeby niby tak to zostawić, bo odłamy są w większości przy sobie, problem że to się nie zrasta, a ja potrzebuje jak najszybciej wrócić do zdrowia

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy oglądałeś Znachora, ale tam on połamał kości, żeby je złożyć od nowa. 

Nie wiem jak jest u Ciebie, jeśli nie boli, to być może nic się nie robi, tylko czeka na zrośnięcie i mimo przemieszczenia nic się nie będzie działo. Niczego tu nie przyśpieszysz. Jesli się nie zrośnie czeka Cię operacja, innej drogi nie ma. 

Jeśli ortopeda nie dał skierowania na rehabilitację, to powinien dać lekarz rodzinny, ale tu trzeba czekać, więc może chociaż prywatnie byś się konsultował z rehabilitantem, nauczył się jak rękę ćwiczyć, on też by Ci powiedział o skutkach takiego złamania i czasu powrotu do sprawności. 

Teraz powinieneś korzystać z chorobowego i rehabilitacjacji, do pracy w tym roku raczej nie wrócisz, jeśli pracujesz fizycznie. 

Najpierw będziesz musiał mieć od lekarza medycyny pracy zezwolenie na powrót do pracy jak i stanąć przed komisją lekarską ubezpieczyciela o ustalenie % trwałego uszczerbku na zdrowiu, jeśli ręka nie będzie sprawna w 100%

Dlatego nic nie lekceważ, mam nadzieję, że ten wypadek został zgłoszony. 

Skoro jesteś ubezpieczony to masz zasiłek chorobowy, więc nie wiem co tak się palisz do pracy. 

 

 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mija już 10 tydzień a ręka w miejscu gdzie jest to przemieszczenie daje jakieś znaki bólu, kłucia więc wydaje sie, że nie jest dobrze, choć pewności nie mam, na rehabilitację chodzę prywatnie, rehabilitanci się na tym nie znają, ćwiczę cały czas, chodzę na każdą fizykoterapię, mam exogen, pracuje jako kierowca tira, ale obsługuje dużo ta ręka, nie ciężko ale jest używana, spanikowany trochę jestem, bo w pracy cały czas na mnie czekają, a potrzebny jest ktoś na auto, boję się o utratę pracy, gdyby mi to zlspolili odrazu możliwe że już bym był w robocie, bo ręka jest w pełni sprawna, jedynie mam zakaz wykonywania rotacji z racji że kość łokciowa nie ma zrostu, ortopedzi mówią że mam chodzić tak bez niczego, a fizjoterapeuci wywalają oczy jak widzą tą reke, boję się poprostu że przedłuży się to nie wiadomo ile wszystko

Odnośnik do komentarza

Czytaj na temat podobnych złamań, w sumie to powinni Ci chociaż nastawić przed gipsem. 

Tak u nas działa służba zdrowia, gdzie służba jest nazwa martwą. 

Jeśli po takim czasie dalej masz taki dyskomfort, to sam się dobijaj, pójdź prywatnie do takiego ortopedy, co pracuje w szpitalu, a jeszcze najlepiej jakbyś popytał wśród rodziny czy znajomych, może ktoś ma namiary na jakiegoś solidnego, bo wygląda, że potrzebna będzie operacja, więc jeśli jest nieuchronna to lepiej wcześniej niż później. Dzisiaj, żeby być należycie leczonym to trzeba mieć znajomego lekarza, czyt. wynagradzanego na różne sposoby😛

Martw się o swoja rękę, nie o pracę, bo na tira zawsze znajdziesz pracę jak nie w tej, to w innej firmie, a ręki nie wymienisz na inną. 

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...