Skocz do zawartości
Forum

Dyskomfort po powrocie partnera po kilku dniach nieobecności


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem w związku od prawie 10 lat. Mieszkam z partnerką od ok. 6 lat. Po kilku dniach rozłąki, np. jej nieobecności w naszym domu z powodu wyjazdu do rodziców, a następnie jej powrocie czuję się dziwnie w jej obecności. Nazwałbym to jako dyskomfort, niezręczność. Nie umiem okazać bliskości, dystansuję się. Wydaje mi się, że miałem tak od zawsze, na każdym etapie związku. To uczucie mija po jakimś czasie i znów jest "normalnie". Podobnie mam z innymi osobami, np. rodzicami. Czy to normalne? Jest to jakiś problem nazwany przez psychologię?

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.09.2023 o 14:09, krzysiekkowal12 napisał(a):

Jest to jakiś problem nazwany przez psychologię?

O to powinieneś zapytać specjalisty, tu na forum takiego nie znajdziesz. 

W dniu 12.09.2023 o 14:09, krzysiekkowal12 napisał(a):

Czy to normalne?

Nie wiem... normalne czy nie, ale na pewno zastanawiające. Kilka dni to bardzo krótki czas i dziwne, że to powoduje dyskomfort, skrępowanie, zdystansowanie. Piszesz, że miałeś tak zawsze i odczuwasz to też w stosunku do rodziców. Szukałabym więc na Twoim miejscu przyczyn tego stanu. Co czujesz w czasie nieobecności partnerki lub/i rodziców? Czy w dzieciństwie zostawałeś często sam? Czy rodzice karali Cię jako dziecko ciszą lub pozostawieniem samego? Czy bałeś sie czegoś jako chłopiec? Czy podobne odczucia miałeś w stosunku do kolegów w szkole? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...