Skocz do zawartości
Forum

problem z wątrobą, cholesterol i nerki


Malek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, z góry przepraszam jeśli post w nieodpowiednim miejscu, nie znalazłem wątku odnoszącego się do mojego tematu.

W 2020 roku po skierowaniu przez lekarza rodzinnego udałem się do hepatologa, gdzie regularnie chodziłem do roku 2022, od 2022 regularnie umawiam wizyty do gastroenterologa, postawiono diagnozę schorzeń wątroby - stłuszczenie wątroby, wysoki cholesterol a w listopadzie 2022 w badaniu USG brzucha torbiele na nerkach.

Na początku leczenia w 2020 roku zostały przepisane dwa leki Absenor 300mg i Venlafaxine w dawce 15mg. W 2021 roku hepatolog dokonał zmiany leków zastępując dotychczasowe na Proursan 250mg i Romazic w dawce 15mg, ktore do dzisiaj są regularnie przepisywane. W 2022 nowy gastroenterolog nie znając powodów wciąż wysokiego cholesterolu (173) i ALT (46) wystawił skierowanie na badanie USG brzucha. Wyniki tego badania, w którym wykryto małe torbiele na nerkach zaniepokoiły mnie na tyle aby zastanawiać się czy aby Proursan nie doprowadza do powstawania torbeli, mam wrażenie że stosowany Proursan lub zamiennik Ursocam nie spełniają swojej roli a leczenie nie przynosi oczekiwanych efektów. Czy ten lek może powodować powstawanie torbieli? Przez pewien czas stosowałem Essepatil Extra i dowiedziałem się od farmaceuty, że zarówno Essepatil jak i Romazic mogą się uzupełniać w leczeniu cholesterolu. Pozostaje odpowiednio tańsze leczenie na stłuszczenie wątroby i wyeliminowanie torbieli z nerek (przed pójściem do gastroenterologa ich nie było)

Czy jakiś lekarz potrafi doradzić jakie leki można stosować w opisanych schorzeniach? Może zamiast gastroenterologa i hepatologa jakiś inny specjalista zajmuje się tego typu schorzeniami?

Odnośnik do komentarza

Lekarz tu nie odpowiada. 

Na Twoje problemy najlepszym sposobem by była odpowiednia dieta i ruch. Lepiej jakbyś od tego zaczął niż od lekarzy. 

Teraz już pewnie uzależniłeś się od leków, a statyny są szkodliwe. 

Nie wiem ile masz lat, przecież cholesterol 173 jest niski, nie wysoki. 

Wątrobą zajmuje się hepatolog. 

Edytowane przez ka-wa

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...