Skocz do zawartości
Forum

Czy to schizofrenia?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, jestem matką 13-letniej dziewczyny. Ma zdiagnozowane zaburzenia ze spektrum autyzmu, nerwice natręctw i zaburzenia adaptacyjne. Podejrzewam u niej schizofrenię. W listopadzie zeszłego roku powiedziała mi, że widzi postaci, które każą jej się zabić. Zawiozłam wtedy córkę do szpitala psychiatrycznego. Po rozmowie z psychiatrą okazało się, że jest to właśnie jeden z objawów nerwicy. Wróciłyśmy do domu i więcej nic o tym nie wspominała. Wczoraj byłyśmy na pierwszym spotkaniu u psychoterapeutki. Powiedziałam jej, że córka słyszy głosy i widzi postaci. Po wyjściu z przychodni zaczeła na mnie krzyczeć, że nie jest nienormalna i żebym nie robiła z niej idiotki. Potem powiedziała: "Nigdy nie widziałam ani nie słyszałam niczego, co nie istnieje. A jeśli chodzi o to z listopada to po prostu nie zdawałam sobie sprawy z pewnych rzeczy". Nie chciała mi powiedzieć z jakich. 

Jeśli chodzi o inne objawy to przed świętami dostałam telefon ze szkoły, że mam natychmist zaiweść córkę do szpitala psychiatrycznego, bo ma urojenia (córka była przekonana, że ktoś chce ją zabić, nie mogłam jej wytłumaczyć, że tak nie jest).

Poza tym córka od kilku lat (powiedzmy od 3) ma jakąś manie prześladowczą - zasłania kamery w telefonie i komputerze, ostatnio zaczęła zasłaniać okna - i w dzień i w nocy, zawsze kiedy je odsłonię to po chwili znowu są zasłonięte. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...