Skocz do zawartości
Forum

Matura a fobia


Parkana

Rekomendowane odpowiedzi

W 2024 roku prawdopodobnie przystapię do matury, rozważam jeszcze to czy na pewno przystąpić do niej, bo mam poważne problemy z fobią społeczną i problemy z nauką, koncentrcją, pamięcią przez depresje.

Czy z powodu chorób psychicznych takich jak fobia społeczna można nie przystąpić do ustnej matury lub mieć chociaż wydłużony czas pisania?

Odnośnik do komentarza

Wydłużony czas na maturze można mieć na podstawie zaświadczenia lekarskiego nawet od lekarza pierwszego kontaktu, musi tylko tam być napisane "ze względów zdrowotnych wymaga wydłużonego czasu na maturze". Ja miałam ze względu na ataki paniki. Matura ustna w tym roku będzie już obowiązkowa, więc niestety nie ma możliwości na zwolnienie z niej.

Ogólnie dobrze będzie również zastanowić się nad dobrej klasy repetytorium

https://ksiegarnia.pwn.pl/Repetytorium-maturzysty,951454835,p.html

Od siebie polecam te od PWN. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Parkana napisał:

W 2024 roku prawdopodobnie przystapię do matury, rozważam jeszcze to czy na pewno przystąpić do niej, bo mam poważne problemy z fobią społeczną i problemy z nauką, koncentrcją, pamięcią przez depresje.

Czy z powodu chorób psychicznych takich jak fobia społeczna można nie przystąpić do ustnej matury lub mieć chociaż wydłużony czas pisania?

Ja mam fobie społeczna i 10 lat temu zdawałam maturę. Do ustnej musiałam przystąpić ale miałam na nią wydłużony czas i mogłam wybrać czy będę mówić czy pisać. Tylko musiałam iść do psychologa po opinie  i dołączyć do deklaracji maturalnej. Pisać się nie bałam to pisemnej nie miałam wydłużonej zresztą było to zaznaczone w orzeczeniu. Nie wiem więc jak z tym jest. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...