Skocz do zawartości
Forum

32 lata - przegrałem swoje życie


TakiJaki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim użytkownikom forum.

Z racji tego, że nie za bardzo mam z kim porozmawiać, wyżalić się itd. Postanowiłem założyć konto na forum.

Przeczytałem już wiele podobnych tematów.

Być może zostanę wyśmiany albo i nie.

Moja historia nie jest zbyt długa.......... i wielu z was pomyśli, że to przysłowiowy "bait" -> sam chciałbym żeby tak było.

Mam 32 lata i jako dorosły facet, a raczej facet z umysłem dziecka we mgle, mogę śmiało określić się mianem nieudacznika życiowego i ubogiego człowieka. Wielu z was napisze, to rusz się i to zmień. Tylko gdzie i jak?.

Pomimo upływających lat.... nigdy nie wiedziałem co chcę robić w życiu. Po drodze doszła depresja, nerwica, fobie(teraz już jest lepiej na psychice, ale nie tak dobrze jak u normalnych ludzi)

Strach przed wyjazdem za granicę........ kiepski wzrok, który uniemożliwia chociażby zostanie zawodowym kierowcą.

Ogólnie jest ciężko przez moją dziwną mentalność i postrzegania świata.

Zaczynam nową pracę za przysłowiowe grosze na produkcji przez pośrednika(całe 3400 z czego 400 wydam na dojazd), a w swoim życiu wykonywałem kiepskie prace, bo nie mam żadnych specjalnych predyspozycji czy umiejętności.

Zresztą tak jak pisałem wyżej..... nigdy nie wiedziałem jak do czegoś dążyć i jak to zmienić.

Jest mi po prostu wstyd i chciałem to z siebie wyrzucić(nawet jeśli tylko anonimowo w Internecie).

Odnośnik do komentarza

Ja Cię nie wyśmieje bo też jestem lękowa. Mam prawdopodobnie fobie społeczną. Nie mam depresji ale nerwice pewnie tak. Też nie wiem co bym mogła robić w życiu. Dobrze że masz chociaż tą pracę. Bo ja pracuje tylko dorywczo. Nawet jak to jest przez pośrednika. 3400 to nie są grosze. Przynajmniej jak na mój region. Mój ojciec zarabia jeszcze mniej i utrzymujemy się z tego jeszcze ja i mama. Też się boję wyjechać za granicę ja się boję nawet wyjechać w obrębie Polski. Nie jesteś nieudacznikiem. Ci "normalni'' też nie wszyscy wiedzą co robić w życiu. Predyspozycje ponoć każdy jakieś ma. Nie wszystko da się zmienić samemu ja planuje się zapisać na terapię. Tobie też to może pomóc. Nie masz się czego wstydzić, a szczególnie nie siebie. Piszę bo utożsamiam się z Tobą. Też często myślę o sobie źle ale potem wiem że to nie jest prawda. Trzymaj się życzę Ci wszystkiego dobrego. Nie przegrałeś życia, jesteś młody. To dopiero początek. Wiem że wszystko jest możliwe. Pisałam na tym forum że chce zobaczyć miejsca w okolicy i że mi się to nie uda, a przynajmniej nie w tym roku a udało się wszystkie 3. Tobie też się poszczęści tylko zacznij od tych małych rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.10.2022 o 19:38, TakiJaki napisał:

Ogólnie jest ciężko przez moją dziwną mentalność i postrzegania świata.

A chciałbyś przybliżyć ten temat? Co to za mentalność i jakie postrzeganie świata? 

W dniu 10.10.2022 o 19:38, TakiJaki napisał:

Jest mi po prostu wstyd i chciałem to z siebie wyrzucić

Wstyd to podobno kraść i na d**ę spaść. Pracujesz uczciwie, starasz się, a wstyd to powinno być Twojemu pracodawcy, że płaci takie marne pieniądze. Choć z drugiej strony rozumiem co czujesz, bo ja też nigdy nie zarabiałam dobrze.... nooo powiedzmy raz- przez kilka lat w młodości.

W dniu 10.10.2022 o 21:18, Abc napisał:

Ci "normalni'' też nie wszyscy wiedzą co robić w życiu.

I to jest cenne spostrzeżenie. 

W dniu 10.10.2022 o 21:18, Abc napisał:

Pisałam na tym forum że chce zobaczyć miejsca w okolicy i że mi się to nie uda, a przynajmniej nie w tym roku a udało się wszystkie 3.

Pięknie, gratuluję! 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Witaj. Jestem w podobnym wieku. Wiem, że to nie będzie zbytnie pocieszenie ale uwierz, że nie jesteś sam i masa osób nie wie co konkretnie chce robić w życiu.

Ja mam dokładnie tak samo. Niby mam pracę ale to praca całkowicie nie na moje ambicje. Cały czas traktuje ją jako pracę tymczasową... od wielu lat. Ale totalnie nie wiem co ja chcę konkretnego robić, w jakim iść kierunku. A mam już swoje lata i lata lecą... 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...