Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu przy tabletkach antykoncepcyjnych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne. Czwartego dnia po okresie (8 - 9 dzień cyklu) uprawialiśmy seks, ale poza terapią hormonalną zabezpieczyliśmy się jeszcze prezerwatywą i stosunkiem przerywanym. Prezerwatywa nie pękła i nie było możliwości żeby sperma dostała się do pochwy na palcach. Teraz wypada piąty dzień z siedmiodniowej przerwy w braniu tabletek, a okres nadal się u niej nie pojawił. W sobotę ma zacząć brać nową paczkę i mimo ograniczenia ryzyka zajścia w ciąże do minimum, zaczynamy się martwić obecną sytuacją.

Przez ostatni miesiąc miała trochę stresów, ale nie wiem czy to może wpłynąć tak bardzo na pojawienie się okresu. Jak duże jest ryzyko zajścia w ciąże w takiej sytuacji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Skoro bierze tabletki to nie ma mowy o normalnych cyklach zakończonych normalną miesiączką. Nawet to krwawienie co występuje nie jest miesiączką tylko zwykłym krwawieniem. Dzisiaj mamy środę to do soboty jeszcze może dostać krwawienie. Ale jak nie wystąpi to też nie musi oznaczać od razu ciąży.

Odnośnik do komentarza

Witam. Pod koniec czerwca wzięłam ostatnią tabletkę Yasminella i po kilku dniach miałam krwawienie z odstawienia. Od tej pory zaprzestałam brać tabletki. Na kolejny okres czekałam do 3 sierpnia. Był dość krótki. Od tamtej pory nie mam okresu. Chciałam na nowo rozpocząć przyjmowanie tabletek ale niebawem miną 3 miesiące a okresu jak nie było tak nie ma. Dodam, że w tym czasie uprawiałam sex tylko raz i to z zabezpieczeniem, więc ciąża raczej odpada. Moje pytanie brzmi czy konieczne jest czekanie na kolejną miesiączkę, czy mogę zażyć tabletkę bez miesiączki. Domyślam, się ,że muszę czekać, ale wolę się upewnić, Wizytę u ginekologa mam wyznaczoną na 26 listopada. Mam czekać, czy udać się wcześniej ze swoim problemem? nie ukrywam, że tak długi brak miesiączki powoduje, że trochę się martwię. Czy to normalne, że tak długo organizm się regeneruje?

Odnośnik do komentarza

witam,
15.10 powinnam mieć krwawienie wynikające z 7-dniowej przerwy w braniu tabletek (które biorę od pół roku). Krwawienia nie dostałam, zamiast tego od 14.10 miałam gęsty ciemnobrązowy śluz, który teraz zamienił się w jasnobrązowy. Do tego miałam bóle podbrzusza które zawsze towarzyszą mi przy miesiączce, no i teraz boli mnie prawy jajnik. Dodam tylko, że 13.10 miałam robione badanie cytologiczne i miałam krew podczas badania, co ginekolog odczytał jako nadżerkę. Mam też podejrzenie endometriozy. Wynik testu wyszedł negatywnie. Czy istnieje możliwość, że jestem w ciąży (przeczytałam że taki śluz towarzyszy wczesnej ciąży)?

Odnośnik do komentarza

Od prawie 3 lat przyjmuję antykoncepcję hormonalną doustnie,dziś powinnam dostać okres,w przybliżeniu zazwyczaj występował w godzinach porannych,jest 22:00 i nic się nie dzieje. Nie mam charakterystycznych bólów podbrzusza ani innych objawów zwiastujących okres,czy powinnam się martwić? Dodam,że nigdy nie pominęłam żadnej tabletki i w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przyjmowałam żadnych leków poza Ibupromem i Rutinoscorbinem

Odnośnik do komentarza

Witam,
od ponad pół roku biore pigułki antykoncepcyjne. Od 9 dni spóźnia mi się okres, cykle mam regularne około 28dniowe. Ostatni miesiąc breałam antybiotyk amoksiklav i byłam na wakacjach w innej części kraju, może ma to z tym jakiś związek. Robiłam test ciążowy w 3dniu po spodziewanej miesiączce ale wyszedł negatywny. Czy jest jednak szansa że jestem w ciąży? jeśli nie to dlaczego nie miesiączkuje ?

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze jakie cykle? Bierzesz tabletki antykoncpecyjne najpewniej 21+7... nie masz okresu tylko krwawienie z odstawienia... Brak tego krwawienia może byc wynikiem brania antybiotyku, lub wyjazdu i stresu z nim związanego. Skoro test wyszedł negatywny wiec ciążę można wykluczyć. Dla pewności mozesz go powtórzyć za jakiś tydzień

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 23 lata. Od 12 roku miesiączkuje. Ostatnią miesiączke miałam 3 misiące temu i w tedy zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Microgyon, ale po 3 dniach zmieniłam na Vibin, który przyjmowałam 1 dzień. Odstawiłam, ponieważ źle się czułam. W między czasie miałam dużo stresu i też sporo schudłam. Nie jestem w ciąży. Czym opóźnienie miesiączki może być spowodowane ? Dodam, że od zawsze miałam problem z nieregularnym okresem

Odnośnik do komentarza

Witam,zazywam tabletki antykoncepcyjne Novynette od 5 miesiecy,przy trzech opak. krwawienie z odstawienia mialam zawsze 3 dnia czyli w czwartek..miesiac temu spoznilo sie o jeden dzien i wystopilo w piatek,,teraz juz czekam od wtorku dzis jest niedziela i nic:(dodam ze od ostatniego krwawienia czyli od tego piatku zeszlego miesiaca nie bylo stosunku poniewaz jest za granica..czuje od trzech dni bol brzucha, objawy jak na okres,czym to moze byc spowodowane ze go brak?zaczac nowe opakowanie?

Odnośnik do komentarza

witam stosuje tabletki atywia od jakiegos czasu i drugi miesiac niepojawil mi sie okres po skonczeniu tabletek w ciazy niejestem robilam test w tamtym miesiacu i w tym wynik ujemny co jest tego przyczyna i czy jestem dalej chroniona przed ciaza mimo ze okres sie niepojawil

Odnośnik do komentarza

witam zażywam tabletki antykoncepcyjne,zdarzało się że wzięłam z przerwą paro godzinną ale nie przekraczająca 12 godzin zawsze dostaje okres w 3 dzien 7dniowej przerwy.a tym razem brak okresu ból jajników i nie wielki śluz.. co może być tego przyczyną czy to może być ciążą ??

Odnośnik do komentarza

Witam, korzystając z forum ,chciałabym się podzielić moją przypadłością.Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne dzięki którym miałam miej obfite miesiączki ,bo wcześniej miałam anemię z powodu za bardzo obfitych miesiączek. W tej chwili po skończeniu opakowania tabletek czekałam na okres,a on się nie pokazał. Kontynuuje tabletki, nie wiem czy dobrze. Wizytę u ginekologa mam umówioną . Jestem ciekawa i zaniepokojona co to może oznaczać , może to jednorazowy incydent? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam. Od pół roku biorę tabletki antykoncepyjne "Atywia". Zawsze w 4 dniu przerwy dostawałam, a dzisiaj jest 6 dzień przerwy i nadal nie ma. Leci dużo białego nie roziągliwego, gęstego śluzu. Tabletki brałam wszystkie tak jak trzeba, o tej samej porze żadnej nie pominęłam, stosunek był odbył się ostatni raz tydzień temu. Robiłąm 3 testy ciążowy i każdy negatywny. Brałam przez 5dni tabletki demelium(1x1). Czy jest szansa ze jestem w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Brałam tabletki antykoncepcyjne. Zdarzyło mi się pominąć jedną, więc zgodnie z zaleceniami na ulotce zaczęłam brać następne opakowanie bez tygodnia przerwy. Aktualnie chcę zmienić tabletki na plastry i pierwszy muszę nakleić pierwszego dnia miesiączki. To był by mój drugi miesiąc bez krwawienia a czuję, że tego potrzebuję. Czy mogę po krwawieniu nakleic, czy lepiej za miesiąc?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...