Skocz do zawartości
Forum

Trudności w naturalnym porodzie i 3 punkty skali Apgara u noworodka


Gość Lajla

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem 3 tygodnie po porodzie. Rodziłam w sposób naturalny, a raczej starałam się urodzić jednak jako że jestem bardzo drobną osobą nie mogłam urodzić. Nasz maluszek utkną w kanale rodnym. W końcu udało się go mi urodzić jednak w skali Apgara otrzymał tylko 3 punkty.Teraz jest już wszystko ok jednak moje pytanie brzmi czy taki trudny początek może powodować jakieś skutki na przyszłość. Na razie maluszek rozwija się prawidłowo i nie obserwujemy żadnych zmian niepokojących. Jednak strasznie się martwię ?

Odnośnik do komentarza

Cześć Lajla,
3 pkt w skali APGAR to bardzo mało-interpretowane jest to jako tzw. zamartwica ciężka. Pewnie w wyniku utrudnionego porodu, doszło do niedotlenienia organizmu. Nie znam całego przebiegu porodu, nie wiem jakie dziecko miało wymiary i wagę, oraz jakie Ty masz wymiary miednicy, oraz jakie było położenie płodu, dlatego nie będę gdybał co mogło być przyczyną tego niedotlenienia.
Trudno na dzień dzisiejszy stwierdzić jakie konsekwencje będzie miało to niedotlenienie na rozwój Twojego dziecka. Być może wszystko będzie dobrze- bo młody organizm szybko się regeneruję:)
Proponuję odwiedzić pediatrę, neonatologa- w celu przeprowadzenia kontrolnego badania.
Trzymam mocno za Was kciuki i nie martwcie się na zapas:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...