Skocz do zawartości
Forum

Termin owulacji a pigułki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym się dowiedzieć, czy można sprawdzić, czy mimo stosowania pigułek doszło do owulacji? Wiadomo, obserwacja śluzu itp nic nie da. Słyszałam, że są jakieś testy owulacyjne, jak to działa? A może jest jakiś inny sposób, żeby to sprawdzić? Kiedy taka niespodziewana owulacja może wystąpić? Czy tylko przy zażywaniu antybiotyków, biegunkach itp. czy jeszcze są jakieś inne możliwości?

Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że mogą. Tylko czy da się określić kiedy to nastąpi.

Jestem ciekawa, czy to sprawdzalne. Od przybytku informacji głowa nie boli, a i sumienie spokojniejsze:) Każdy czasem choruje, bierze leki. Jakby mi się coś takiego przytrafiło, to bym sobie chciała sprawdzić, czy owulacja jest czy jej nie ma, żeby potem nie było upsss.....

Odnośnik do komentarza

Jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy to mierzenie temperatury rano o stałej porze przed wstaniem z łóżka i sprawdzenie czy wystąpił skok i czy ten skok utrzymuje sie przez więcej niż 4 dni. Nie wiem jak będzie z testami owulacyjnymi ale nie radze sie sugerować śluzem. Pigułki antykoncepcyjne mają z tego co wiem potrójne działanie: hamowanie owulacji, osłabianie właściwości śluzu (nie wiem jak to fachowo nazwać) i osłabianie endometrium w macicy. Jak jeden sposób zawodzi działają następne, dlatego sluz nie będzie miarodajny.

Wykres przy antykoncepcji hormonalnej powinien mieć zbliżone do siebie temperatury jeśli wszystko zadziała. Pamiętaj że każde przeziębienie czy spożyty alkohol mogą (ale nie muszą) zmienić tą temperaturę.

Odnośnik do komentarza

Ja stosuje tabletki i z ciekawosci zrobilam test owulacyjny, wyszedl pozytywnie, ale z ulotki wynika ze tabletki falszuja wynik. poza tym nawet jesli w czasie stosowania tabletek jest owulacja to zageszczaja one sluz tak ze nie ma mozliwosci zagniezdzenia sie komorki jajowej.

Odnośnik do komentarza

anielka ponoć tabletki które całkowicie zapobiegały owulacji zostały wycofane ze względu na ich niepożądane skutki uboczne i zastąpiono je słabszymi hormonami które czasami dopuszczają do owulacji ale mają dodatkowe zabezpieczenia jak zagęszczanie śluzu czy osłabianie endometrium.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...