Skocz do zawartości
Forum

Do kogo skierować się o pomoc ?


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś miesiąca odczuwam ciągły smutek,nie mam chęci do życia, zaniedbuję szkołę. Moja mama bardzo się martwi codziennie budzi mnie do szkoły a ja choć bardzo bym chciała iść żeby jej nie zawieść, nie mogę boję się że nikt nie będzie ze mna rozmawiał i zaraz ktoś mnie za coś wyśmieje. Mama myśli że to lenistwo bo w domu zachowuje się normalnie i jestem pełna życia, ale nie wie że codziennie w nocy i rano płaczę z bezsilności, sama nie wiem co się ze mną dzieje dzisiaj rano szykowałam się z niechęcią do szkoły i wybuchłam płaczem siedziałam na podłodze w łazience 40minut i płakałam, w myślach miałam tylko to że chciała bym poprostu umrzeć ale nie mogę tego zrobić bo to by ją załamało, poszłam do pokoju położyłam się dalej płacząc i napisałam jej SMS z prośbą żeby przyszła bo chciała bym porozmawiać...nie przyszła ze zmęczenia zasnęłam obudziłam się po 3 godzinach i pierwsze co usłyszałam to słowa mojej mamy do jej koleżanki że wszystkich olewam i mam ją za idiotkę, dodam jeszcze że mam częste myśli samobójcze, problem z zasypianiem i brak apetytu,mam 16 lat kiedyś byłam u psychologa ale ta sytuacja jest o wiele gorsza niż kiedyś. Do kogo mam się zgłosić o pomoc?

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.03.2022 o 13:22, Gość Ola napisał:

nie wie że codziennie w nocy i rano płaczę z bezsilności

Czas jej to powiedzieć. Oraz to, że masz częste myśli samobójcze, problem z zasypianiem i brak apetytu. Potrzebujesz pomocy terapeuty a może i psychiatry, który przepisze Ci leki na depresję. Możliwe, że masz depresje młodzieńczą. Tylko, że jako osoba niepełnoletnia raczej sama nie możesz tam pójść, co najwyżej zapisać się. Na początek rozważ udanie sie do psychologa szkolnego lub pedagoga. Poproś by ten pomógł mamę przekonać do zapisania Cię do psychiatry. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...