Skocz do zawartości
Forum

Czy w kontakcie z wami ludzie odnoszą wrażenie, że są olewani?


Gość Daria

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o to, że czujesz sie olewana-tak? A w jakich okolicznościach (podaj przykłady)? 

Z mojego doświadczenia wynika, ze czują sie olewane osoby z kompleksami, niskim poczuciem wartości i samooceną. Przykład z mojego życia: byłam z pewną osobą w towarzystwie i ja czułam się dobrze, a ta druga wręcz odwrotnie bo czuła sie niezauważona, zignorowana. A widziałam przecież będąc tam, że tak nie było. O co więc chodzi? 

O to, że ja- jako osoba z właściwym poczuciem wartości- byłam tam sobą, nie oczekiwałam uwagi, nie domagałam się rozmowy. Gdy był temat interesujący to sie udzielałam, gdy nie było to sobie siedziałam sama ze sobą i piłam lub jadłam. Nie stanowiło to dla mnie problemu bo generalnie nie szukam atencji i dobrze sie czuję sama we własnym towarzystwie. Zaś ta druga osoba czeka na zaproszenie do rozmowy zamiast sama brać w niej udział, oczekuje rozmów na tematy ją interesujące a każdy inny jest wg niej ignorowaniem jej osoby, stoi z boku jak wystraszony kot zamiast wejść w grupę i uśmiechać sie do ludzi. Tak więc jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ?   A jak to u Ciebie wyglądało? 

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...