Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe poczucie zagrożenia.


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, chciałbym prosić o pomoc w odpowiedzi na pytanie czy jest ze mną coś nie tak, czy też to normalne i jestem po prostu nadmiernie czujny i ostrożny. Mam nieustanne poczucie zagrożenia, np. jadąc autem boję się bardzo, żebym nie spowodował wypadku, którego nie zauważę i pojadę dalej. Czasami jest to silniejsze ode mnie i muszę zawrócić i sprawdzić czy na pewno nic się nie stało (oczywiście zawsze jest wszystko w porządku). Kolejny przykład to częste poczucie, że chce ktoś mnie oszukać, że chce mnie w coś wrobić. Staram się bardzo uważać na to, co mówię i piszę, żeby to nie było wykorzystane przeciwko mnie, ma to miejsce nawet w rozmowie z najbliższymi. Mam obawy przed rozmowami o innych ludziach, że przypadkiem ktoś mnie nagrywa i może to wykorzystać i przekazać osobie, o której rozmawiamy. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.02.2022 o 22:10, Gość Adam napisał:

Co o tym sądzicie?

Sądzę, że diagnozę postawi specjalista. To są prawdopodobnie zaburzenia lękowe. Psychiatra przepisze leki przeciwlękowe, ale proszę poprosić na pierwszej wizycie o skierowanie na terapie, bo trzeba znaleźć przyczynę tego stanu, a następnie to przepracować. Inaczej lęki będą powracać. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...