Skocz do zawartości
Forum

Czemu Arlena Witt mnie denerwuje?


Gość julakula

Rekomendowane odpowiedzi

Gość julakula

Ta Pani jest youtuberką i na swoim kanale w playliście Po cudzemu prowadzi lekcje angielskiego, oraz jest autorką kilku podręczników do angielskiego. Praktycznie od początku mam do niej jakąś awersję - nie chcę jej zniesławiać, to moja indywidualna opinia. Choć dobrze uczy angielskiego i buduje wizerunek spoko nauczycielki, to z jakiegoś powodu "coś mi mówi", by na nią uważać. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Krzysiek prawiczek 29 lat napisał:

Gdy byłem mały, często spędzałem wakacje u dziadka. Wieczorami siadaliśmy na ganku i rozmawialiśmy, popijając gorące kakao. Pewnego wieczoru nie wytrzymałem i zadałem dziadkowi pytanie, które nurtowało mnie od lat. Spytałem: dziadku, a czy ty srasz?
Dziadek uśmiechnął się pod wąsem i zwalił mi konia stopami.

Zamknij imbecylu paszczę bo ci w nią naszczę. 

Odnośnik do komentarza
Gość julakula
17 godzin temu, Gość Twix napisał:

Cześć julakula - może Arlena Ci kogoś przypomina?

Masz po części rację, bo zastanawiam się, czy właśnie AW mi nie przypomina kogoś i stąd to "przeniesienie".  Szkoda, że nie ma żadnego internetowego psychotestu, który który by mi tu coś rozjaśnił. Wiem, że te internetowe psychotesty to tylko zabawa, ale nawet one na czymś tam się opierają.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego Arlena Cię denerwuje? To bardzo proste, ale tak samo może być trudne do przyznania przed sama sobą. Prawdopodobnie przejawia ona jakieś cechy, umiejętności itp, które Ty chciałabyś posiadać i zwyczajnie w podświadomości jej zazdrościsz. Stad bierze się Twoja irytacja, niechęć, czy zdenerwowanie osobą, której nawet nie znasz (zapewne) osobiście. Tak to już niestety jest, ze nasza irytacja kimś/czymś pokazuje nam niewygodna prawde o nas samych, możemy się w tym przejrzeć jak w lustrze. I to Tylko Ty sama możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie dlaczego ona Cię irytuje... 

 

Mnie tez kiedyś irytowała, później zdałam sobie sprawę jednak ze zazdoszcze jej umiejętności językowych i postanowiłam sobie uzmysłowić ze to głupie i teraz już oglądam jej filmiki regularnie i... bez irytacji ?

 

 

”mam nadzieje ze pomogłam” ?

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Gość Twix napisał:

Nel, czy ja wiem, czy to takie proste? Dlaczego akurat Arlena miałaby denerwować, a nie wszyscy mówiący dobrze po angielsku?

Być może dlatego, ze przejawia jeszcze inne cechy, ciężko powiedziec. Może autorkę tematu denerwują wszyscy ludzie dobrze mówiący po angielsku? 
 

ale masz racje, może to rzeczywiście nie jest proste. Ja to po prostu przerabiałam na sobie. Polecam zapoznać się z pojęciem „projekcji” w psychologii. Znalazłam ze tak to się nazywa fachowo i chyba odpowiada na pytanie... ? 

Odnośnik do komentarza
Gość julakula
W dniu 18.02.2022 o 21:30, Gość Krzysiek prawiczek 29 lat napisał:

Ten kanał Po Cudzemu nic nie wnosi do mojej nauki języka angielskiego a ona udaje że coś uczy. Może ta fikcja i sztuczny luz na tym kanale Cię denerwują?

Arlena dobrze mówi po angielsku. Chyba faktycznie po dłuższym zastanowieniu się odbieram jej wyluzowany sposób bycia jako sztuczny.

Odnośnik do komentarza
Gość julakula
1 godzinę temu, Gość Nel napisał:

Dlaczego Arlena Cię denerwuje? To bardzo proste, ale tak samo może być trudne do przyznania przed sama sobą. Prawdopodobnie przejawia ona jakieś cechy, umiejętności itp, które Ty chciałabyś posiadać i zwyczajnie w podświadomości jej zazdrościsz. Stad bierze się Twoja irytacja, niechęć, czy zdenerwowanie osobą, której nawet nie znasz (zapewne) osobiście. Tak to już niestety jest, ze nasza irytacja kimś/czymś pokazuje nam niewygodna prawde o nas samych, możemy się w tym przejrzeć jak w lustrze. I to Tylko Ty sama możesz sobie odpowiedzieć na to pytanie dlaczego ona Cię irytuje... 

Mnie tez kiedyś irytowała, później zdałam sobie sprawę jednak ze zazdoszcze jej umiejętności językowych i postanowiłam sobie uzmysłowić ze to głupie i teraz już oglądam jej filmiki regularnie i... bez irytacji ?

”mam nadzieje ze pomogłam” ?

Dzięki, pomogłaś :). Myślałam nad tym, czy właśnie podświadomie nie zazdroszczę jej, ale to raczej nie to, bo równolegle słucham innego polskiego vlogera anglisty i on mnie nie drażni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...