Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze okulary


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 16 i mam pytanie odnośnie moich pierwszych okularów, mam wadę - 0.5 na oba oczy. Okulary mam od dzisiaj, są z filtrem antyrefleksyjnym do ekranu,  okulista mówił mi że mam je nosić tylko do czytania,komputera, ale czy np. Do oglądania telewizji  dłuższego używania telefonu lub na lekcjach w szkole to też powinnam ?

Lub jeżeli dość często rysuję/piszę i po jakimś czasie zaczynają mi łzawić i męczyć się oczy, to też powinnam je nosić to takiego typu czynności? 

I czy to normalne jeżeli po założeniu okularów trochę mi się w głowie kręci, mdli mnie i jak je zdejmę to widzę gorzej  ? 

Odnośnik do komentarza

W takiej sytuacji na pewno warto powtórzyć badanie wzroku. Dobrze dobrane okulary nie powodują takich objawów. Polecam Ci zrobić badania w Instytucie Oka https://instytutoka.pl/ przyjmują tam wspaniali, doświadczeni specjaliści. Na pewno Ci pomogą :)

Odnośnik do komentarza

Z wizytą u okulisty nie należy zwlekać, jeśli tylko przypuszczasz, że z Twoim wzrokiem dzieje się coś niedobrego, to z całą pewnością musisz skorzystać z pomocy fachowców. Okulista lub optometrysta sprawdzą Twój wzrok i jeśli będzie taka potrzeba dopasują odpowiednią korekcję okularową. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat regularnego badania wzroku to fajne artykuły znajdują się na stronie twoje spojrzenie- genialna baza wiedzy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...