Skocz do zawartości
Forum

Paranoja?


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

mam problem, który wydaje mi się, że można określić paranoją. Uprawiałam seks prawie 4 miesiące temu przerywany, zrobiłam aż 6 testów ciążowych - każdy miał wynik negatywny. Pomimo tego, dalej ciągle boję się, że mogę być w ciąży. Nie mam możliwości pójścia do lekarza i nie wiem jak się uspokoić i przyjąć do wiadomości, że nie jestem w ciąży. 

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Gość Kasia napisał:

Jednak odczuwam jakieś sporadyczne kopnięcia/pulsowanie, które trwa bardzo krótko i pojawia sie kilka razy dziennie. Nie wiem, czy to wymysl w mojej głowie, ruchy jelit czy dziecko.

Stres powoduje nieraz zahamowanie lub rozregulowanie miesiączki. Tak wiec wycisz się i uspokój. Co Ci da takie zdenerwowanie? Serio pytam: co Ci to pozytywnego daje? Poza tym dziecko na tym etapie nie kopie. Możesz skupiać się na zwykłym przewracaniu się jelit, na czym nigdy wcześniej się nie skupiałaś bo nie miałaś powodu. Podejrzewam, że się nakręciłaś i nadal nakręcasz spirale stresu. Możliwe, że to siedzi w Twojej głowie. Najszybciej wywołasz sobie ciąże urojoną niż naprawdę w niej jesteś ? Wyluzuj i zacznij żyć normalnie.  

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 4.12.2021 o 15:13, Gość Lola napisał:
W dniu 5.12.2021 o 17:09, Javiolla napisał:

Stres powoduje nieraz zahamowanie lub rozregulowanie miesiączki. Tak wiec wycisz się i uspokój. Co Ci da takie zdenerwowanie? Serio pytam: co Ci to pozytywnego daje? Poza tym dziecko na tym etapie nie kopie. Możesz skupiać się na zwykłym przewracaniu się jelit, na czym nigdy wcześniej się nie skupiałaś bo nie miałaś powodu. Podejrzewam, że się nakręciłaś i nadal nakręcasz spirale stresu. Możliwe, że to siedzi w Twojej głowie. Najszybciej wywołasz sobie ciąże urojoną niż naprawdę w niej jesteś ? Wyluzuj i zacznij żyć normalnie.  

Naczytałam się bardzo dużo rzeczy o "ukrytej ciąży" i przez to stresuję się jeszcze bardziej. Staram się uspokoić, ale i tak zawsze z tyłu głowy mam ten strach. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2021 o 20:28, Gość Kasia napisał:

aczytałam się bardzo dużo rzeczy o "ukrytej ciąży" i przez to stresuję się jeszcze bardziej. Staram się uspokoić, ale i tak zawsze z tyłu głowy mam ten strach. 

A n.t. urojonej ciąży tez czytałaś? Tak czy siak... za dużo nie czytaj jeśli masz skłonności brania do siebie wszystkiego co przeczytasz. Póki co... wyciszaj się i staraj się żyć normlanie. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...