Skocz do zawartości
Forum

Powrót do kraju po 10 latach


Gość Nina

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. Możeszkam 10 na obczyznie. Mam tu pracę. Ale też mam depresję. Do Polski latam rzadko, raz na 3 lata. Teraz pojawiła się okazją do powrotu, dostałam kilka ofert pracy. O tym dniu marzyłam od zawsze, ale nagle ogarnął mnie lek. Czuję się obco myśląc o Polsce ale i też czuję się obco będąc za granicą. Czemu tak mam? Czy to lek? 

P S. Proszę bez komentarzy o polityce,bo tym się nie kieruje i nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Gosc napisał:

Nikt za ciebie tej decyzji nie podejmie. Ty musisz wiedzieć czego chcieć od życia i w tą stronę zmierzać 

Rozumiem. Ale czy rezygnować ze strachu i wygodnego życia czy spróbować żeby potem nie żałować? 

Odnośnik do komentarza

To powiem to może tak...zakażnym razem kiedy pojawia się u mnie lęk przed poważna decyzja to nad problemem się zastanawiam mocniej. Sprawdzam na ile te moje lęki są realne a na ile wymyślone. Po tym najczęściej podejmuje to "straszna" decyzję po to aby nie dawać się lękowi.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Gość Gosc napisał:

To powiem to może tak...zakażnym razem kiedy pojawia się u mnie lęk przed poważna decyzja to nad problemem się zastanawiam mocniej. Sprawdzam na ile te moje lęki są realne a na ile wymyślone. Po tym najczęściej podejmuje to "straszna" decyzję po to aby nie dawać się lękowi.

Super odpowiedz. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.11.2021 o 09:05, Gość Nina napisał:

zuję się obco myśląc o Polsce ale i też czuję się obco będąc za granicą. Czemu tak mam? Czy to lek? 

Czujesz się obco bo prawdopodobnie nigdzie nie masz bliskich Ci osób. Nasz dom jest tam gdzie są nasi ukochani. Możliwe, że brak jest dobrych relacji z rodziną, brak partnera/męża/dzieci. Domyślam się też, że możesz mieć problem z poczuciem wartości, co powoduje, że nie czujesz się dobrze nawet sama ze sobą. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.12.2021 o 15:18, Javiolla napisał:

Czujesz się obco bo prawdopodobnie nigdzie nie masz bliskich Ci osób. Nasz dom jest tam gdzie są nasi ukochani. Możliwe, że brak jest dobrych relacji z rodziną, brak partnera/męża/dzieci. Domyślam się też, że możesz mieć problem z poczuciem wartości, co powoduje, że nie czujesz się dobrze nawet sama ze sobą. 

Możliwe. Ale ze sobą czuję się akurat dobrze. Czyli co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Gość Goście 2

Depresję leczysz czy tylko tak uważasz że masz?

Myślę, że stan psychiczny ma bardzo duży wpływ na twoje lęki i obawy. Ale obco będziesz czuć się wszędzie, nawet we własnym kraju jeśli nie zapuścisz korzeni. A to jest kwestia posiadania rodziny,przyjaciół, grupy znajomych, pracy no i  domu . Przypomnij sobie dlaczego wyjechałaś ,co wtedy czułaś, jakie miałaś lęki i obawy . Teraz sytuacja jest analogiczna tylko w drugą stronę. Też będziesz zaczynać wszystko od nowa i też będzie trudno. Jednak czasy sie zmieniły i właściwie można mieszkać i pracować w każdym miejscu na świecie. Piszesz ze powrót byl twoim marzeniem, wiec je spełnij, bo co masz do stracenia ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.12.2021 o 08:27, Gość Nina napisał:

Czyli co powinnam zrobić?

Powinnaś zrobić to co podpowiada Ci serce... ale serce a nie lęk ? Nie napisałaś nic o tym jakie masz relacje z rodziną, czy w kraju będziesz mieć kogoś bliskiego, co spowodowało, że w ogóle opuściłaś kraj, co wtedy Tobą kierowało i jak się wtedy czułaś... czy teraz czujesz się podobnie? To, że się dobrze czujesz we własnym towarzystwie powinno teoretycznie działać na Twoją korzyść, bo nie ważne gdzie jedziesz-ważne z kim (czyli ze sobą-osobą, którą lubisz i z którą się dobrze czujesz). 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...