Skocz do zawartości
Forum

Mąż odszedł po 18 latach....


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Z mężem jesteśmy 18 lat. Mamy 17letniego syna. Ja mam jeszcze córkę z poprzedniego związku. Byliśmy dobrym małżeństwem. Zdarzały się nieporozumienia ale to chyba normalne. W kwietniu br. mąż założył firmę. Przeniósł się do teściów bo tam otworzył biuro. Przyjeżdżał, kochał, dzwonił i tęsknił. W lipcu zaczął się mniej odzywać, przestał dzwonić, rzadko przyjeżdżał. Jak przyjeżdżał szedł zmęczony spać. W sierpniu powiedział patrząc w ziemię, że chce odejść bo nie czuje już tego co czuł. Przez miesiąc dzwonił i przyjeżdżał. Rozmawialiśmy. Brakowało mu codzienności naszej, był samotny i nie miał wsparcia. Okazało się że pisał z była dziewczyna. Twierdził, że po wszystkim co mi wyznał. Że ma problem ze sobą, że małżeństwo mu się sypie. Powiedział, że mógłby wszystko odbudować ale boi się. Boi się że stanie przed tą samą ściana. Ze żałuje, że w ogóle do niej napisał. Walczyłam. Jeździłam, dzwoniłam, pisałam. Po miesiącu stwierdził, że go męczę. Przestałam się odzywać. Dzwonić. Pisać. Po prawie miesiącu zabrał swoje rzeczy i oddał klucze. Powiedział, że podjął decyzję. Czasami to brzmi jakby nie mógł jej zmienić bo przecież podjął. Nadal mi na nim zależy. Nadal go kocham. Czy będzie żałował? Czy zatęskni? Czy kiedykolwiek będzie chciał wrócić? Co zrobić aby zatęsknił? Tak bardzo mi go brakuje.... 

Odnośnik do komentarza
Gość Phuruchiko

Witaj. Zatęskni dopiero wtedy, jak zupełnie o nim zapomnisz i będziesz szczęśliwa. Jedyne, co możesz zrobic to rozpocząć nowe życie bez niego. Wszystko inne po prostu zrujnuje Cię jeszcze bardziej. Im szybciej zapomnisz tym lepiej. Nawet jeśli istniałaby jakaś droga, żeby go przyciągnąć to jest ot jednak człowiek, który zawiódł i ze ze 100 procentową pewnością zawiódł by ponownie. Potrzeba trochę czasu, ale z każdym dniem bedzie łatwiej. Wiem, że to nie takie proste, ale da się zrobić. Posdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Karolina napisał:

Jak ma zatęsknić i zechcieć wrócić Jak nic nie zrobię?

Nic tzn. nie odzywać się, o nic nie pytać, olać go. Bo tylko to może spowodować odwrotny skutek, jeśli w ogóle. 

Żeby zatęsknić, trzeba kogoś stracić. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2021 o 08:40, Gość Karolina napisał:

Czy będzie żałował? Czy zatęskni? Czy kiedykolwiek będzie chciał wrócić? Co zrobić aby zatęsknił? Tak bardzo mi go brakuje.... 

Brakuje Ci go i to zrozumiałe. Jednak zastanów się czy to samopoczucie nie ma związku ze zbytnim poświęcaniem się mężowi? Piszesz tylko o im jakbyś nie miała własnego życia, a przecież życie trwa nadal. Tęsknisz za nim, a może spróbuj wejść w głąb swojej duszy i zatęsknić za sobą? Taka jaka byłaś zanim go poznałaś, zanim oddałaś mu swoją wolność i całą przestrzeń. Gdzie Ty jesteś w tym wszystkim???

 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...