Skocz do zawartości
Forum

Jak odchudzić pośladki i brzuch?


Gość landrynkowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj!
Odchudzanie u dzieci i młodzieży jest przeciwwskazane i wymaga innego podejścia niż u dorosłych.
Nie podejmuj prób odchudzania na własną rękę, ponieważ może to niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. W okresie dorastania organizm potrzebuje więcej składników odżywczych, szczególnie witamin i białka. Jeśli ich nie otrzyma może dojść do zaburzenia wzrostu i rozwoju, anemii lub innych schorzeń.
Chcąc się pozbyć zbędnych kilogramów należy zwiększyć aktywność fizyczną, nie przejadać się i zdrowo się odżywiać. Prowadząc zdrowy tryb życia masa ciała po pewnym czasie powinna się unormować.
Zasady zdrowego żywienia przedstawia piramida żywienia:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Zgodnie z jej zaleceniami:
- jedz 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach i nie podjadaj między nimi,
- wyeliminuj z diety słodycze, ciasta, desery, słodzone napoje oraz słone przekąski (chipsy, paluszki, solone orzechy, fast food’y) będące bogatym źródłem soli i tłuszczu,
- ogranicz spożycie tłuszczu - wybieraj chude gatunki mięs, ryby, chudy nabiał,
- jedz dużo warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych,
- pij wodę mineralną, soki bez cukru, herbaty ziołowe i owocowe, unikaj coli i gazowanych napojów,
- unikaj potraw smażonych (placków ziemniaczanych, naleśników, panierowanego mięsa), jedz produkty gotowane, duszone lub pieczone.

Odnośnik do komentarza

No takie wymiary to pewnie ,ze są idealne ;) ja miałam 156 cm i 44-45 kg , urodziłam dwoje dzieci i .... masakra jakaś . tzn waże teraz 54 kg ;/ mam figurę gruszki ;/ chce schudną c w końcu . Jeżdże na rowerze ( p.s . też mam rower galaxy , ale ja mam typu city , i powiem szczerze ,ze chce go sobie wymienić na cross, bo denerwuje mnie to ,ze ten mój on się nadaje tylko na jazde po mieście )

Odnośnik do komentarza

Cóż za ładna reklama rowerów galaxy :P nie no.. , nie mogę powiedzieć , rowery fajne , bardziej popularne w czechach i słowacji niż u nas w Polsce . Ja nie mam jeszcze tego roweru, bo przeciętny koszt to 1600 zł . Jak narazie musze sobie na niego uzbierać . Moja siostra nim jeździ . Jak narazie sprawuje się dobrze . A co do wymiarów . Dziewczyno ? co ty od siebie chcesz ?

Odnośnik do komentarza

Jazda na rowerze jest bardzo dobra ,a schudnięcie . I ktos jkiedyś powiedział / napisał ,ze jeśli jeździ po 40 km drogi 30 km/h a nie chudnie to coś jest nie tak . Bo wyglada m=na to ze dana osoba sie po prostu obżera albo coś kręci . Co do rowerów Galaxy to ja polecam typu Cross . Ja taki wybrałam , bo zależy mi na tym by jeździć na bardziej zróżniwocwanych terenach.

Odnośnik do komentarza

Im więcej ruchu w codzienności tym lepiej dla naszej diety - nie da się w inny sposób trwale schudnąć, musimy zmieniać styl życia. Największym problemem otyłych jest zwyczajnie brak ruchu. Foreverslim mocno przyśpieszy odchudzania, ale zakładając, że odpowiednio do tego podejdziecie.

Odnośnik do komentarza
Gość Prima Cafe

najlpeszy na płaski brzuch i pośladki jest jazda na rowerze , kształtuje wszystko . Ja posiadam rower typu cross galaxy ( bo jeżdze nim i do pracy i po bardziej górzystych terenach ) . Tylko do tego tez musi byc oczywiscie odpowiednia dieta , jako ktos chce schudnąć .

Odnośnik do komentarza

Hej ja ze swojej strony moge napisac tak. Wazylam kiedys 8 kg wiecej niz teraz. Czulam sie ok, ale potrzebowalam czegos wiecej. Zaczelam pic ciepla wode z cytryna po przebudzeniu i wieczorem do spania. Oprocz tego jem wiecej warzyw, owocow, odrzucilam w wiekszosci tluszcze zwierzece. Spaceruje okolo 7-8 km dziennie (odleglosc z pracy i z powrotem). Powiem wam, ze w ten sposob schudlam te 8 kg. Oczywiscie po 19 juz nie jem. Zastanawiam sie nad bieganiem, ale to poki co jest nuta przyszlosci ;). Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...