Skocz do zawartości
Forum

Bezsilność


Gość emka

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór 

Niebardzo wiem jak zacząć. Czuję, że potrzebuję pomocy, może choć kilku słów wsparcia.

Spotkało mnie wiele nieprzyjemnych sytuacji..od choroby i śmierci bliskiej osoby,  rozwód, niemoc wynikająca z sytuacji w domu,  do pozostania samej sobie (porzucenia) przez bliską osobę. Czuję, że sobie nie radzę już  z niczym..

Z początku jakoś sobie radziłam, funkcjonowałam,  wszystko ogarniałam. Od pewnego czasu nie mam na nic siły,  ciągle płaczę, prawie nie śpię. Po powrocie z pracy marzę aby był już wieczór, może uda się trochę pospać. Jestem wykończona ..nie mam w ogóle energii...padam, nie potrafię już się uśmiechać,  skupić na niczym...żyję bo żyję...bez sensu,  bez nadziei. Zaczynam myśleć, po co to wszystko? Po co się dalej męczyć. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Cześć emka, rozumiem jak się czujesz. Niby człowiek żyje, a jednak nie do końca... Spotkało Cię wiele ciężkich rzeczy w swoim życiu, muszę przyznać że jesteś silną osobą. Mimo wszystko cały czas tu jesteś i szukasz wsparcia. To dobrze. Myślę, że warto byłoby zwrócić sie do psychologa. Tak samo gdy mamy zapalenie płuc i idziemy do lekarza. Powinien Ci pomóc. Zasługujesz na wsparcie i na szczęście. jestem tylko obcym człowiekiem, ale trzymam kciuki za Ciebie. 

Życzę Ci powodzenia, trzymaj się;) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2021 o 21:56, Gość emka napisał:

Po co się dalej męczyć. 

Odnoszę wrażenie, że to depresja. Pomyślałaś o udanie się do psychiatry po antydepresanty? Ponadto poprosisz go o skierowanie na terapie, bo same leki to za mało. One tylko pomagają uśmierzyć ból duszy i poprawią nastrój, ale nadal nie będziesz umiała radzić sobie z problemami. Tylko terapia może Ci w tym pomóc, wiele wyjaśni, pokieruje, dotrze do źródła i wyeliminuje je. Póki co, na przetrwanie do czasu wizyty (bo kolejki niestety są duże) polecam jakieś ziołowe leki na depresję dostępne bez recepty. 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...